Nie żyje Walter Olkewicz. Aktor znany z „Twin Peaks” miał 72 lata

Nie żyje Walter Olkewicz znany najlepiej z roli Jacquesa Renault w kultowej serii „Miasteczko Twin Peaks” Davida Lyncha i Marka Frosta. Aktor miał 72 lata

O śmierci Olkewicza, w oficjalnym oświadczeniu poinformował syn aktora, scenarzysta Zak Olkewicz:

Był dobrym człowiekiem, który pokazywał swoją miłość do kreatywności i sztuki we wszystkim czego się podejmował. Przekazał mi tę pasję, a ja zamierzam przekazać ją jego wnukom, które tak kochał. 

W osobnym wpisie na Facebooku, Olkewicz poinformował, że choć śmierć ojca zaskoczyła członków jego rodziny, aktor odszedł w spokoju, we śnie. 

Walter Olkewicz debiutował w 1976 roku, rolą w filmie science fiction „Świat przyszłości”. Poza rolą Jacquesa Renault w „Twin Peaks” i prequelowym filmie „Ogniu, krocz za mną”, aktor pojawił się w szeregu produkcji telewizyjnych. Olkewicz występował między innymi w serialach „Grace w opałach” i „Świat według Bundych”, zaliczając też epizodyczny występ w kultowych „Kronikach Seinfelda”.

Aktor od lat zmagał się ze zróżnicowanymi problemami zdrowotnymi. W 1999 roku, przeszedł operację kolana, która na przestrzeni kolejnych lat pociągnęła za sobą duże komplikacje, wymagające przeprowadzenia niemal dwudziestu dodatkowych zabiegów. W ramach ostatniej roli, krótkiego występu jako barman Jean-Michel Renault, w ostatnim sezonie „Twin Peaks”, Olkewicz odegrał swój udział znajdując się za barem, by zamaskować fakt, że od długiego czasu znajdował się na wózku inwalidzkim.   

Źródło: USA Today / zdj. Showtime