Nielegalne kopie filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu” z torrentów zainfekowane przez hackerów

Gigantyczne zainteresowanie podbijającym kina produkcją „Spider-Man: Bez drogi do domu” postanowili wykorzystać także hackerzy. W sieci pojawiły się pliki z rzekomą kopią filmu, które tak naprawdę zawierają złośliwe oprogramowanie wykorzystywane do kopania kryptowalut.

Film „Spider-Man: Bez drogi do domu” jest największym filmowym wydarzeniem ostatnich dwóch lat i jedną z najpopularniejszych kinowych produkcji wszech czasów. Produkcja stworzona wspólnie przez wytwórnie Sony Pictures i Marvel Studios zebrała od widzów już ponad 1,53 mld dolarów i cały czas powiększa swoje konto. Ogromne zainteresowanie filmem postanowili wykorzystać także hackerzy.

Wielu widzów na całym świecie szuka sposobu na obejrzenie filmu „Spider-Man: Bez drogi do domu” w domowym zaciszu, ale produkcja nie została oficjalnie udostępniona w cyfrowej dystrybucji, dlatego jedyną opcją są aktualnie nielegalnie nagrane w kinach kopie, które udostępniane są przede wszystkim w pirackich serwisach korzystających z protokołu BitTorrent – pod koniec grudnia dwa tego typu nagrania znalazły się wśród najpopularniejszych plików pobieranych w sieci. Okazuje się, że wśród udostępnianych plików z rzeczywistymi plikami zawierającymi film nagrany w kinach pojawiły się też takie, które zawierają złośliwe oprogramowanie nastawione na kopanie kryptowaluty Monero.

Sprawdźcie też: Wiemy, kiedy „Spider-Man: Bez drogi do domu” trafi do cyfrowej dystrybucji.

Po pobraniu i uruchomieniu wirusa kryjącego się pod plikami: spiderman_net_putidomoi.torrent.exe (nazwa filmu w języku rosyjskim) oraz spiderman_no_wayhome.torrent.exe, będzie on wykorzystywał komputer do wydobywania kryptowaluty, co wiąże się przede wszystkim z wyjątkowo mocnym obciążaniem głównych podzespołów (procesora oraz karty graficznej) i doprowadza do ich szybkiego zużywania oraz zwiększa szansę na uszkodzenia. Co więcej, przy aktywnym wydobywaniu kryptowaluty odczuwalne jest także wyraźne spowolnienie działania sprzętu

Nazwa pliku sugeruje, że ma on swoje źródło w rosyjskich stronach internetowych, ale został także rozpowszechniony na globalnych witrynach zbierających pliki z torrentami. Aktualnie wirus służący do wydobywania kryptowaluty potrafi także samodzielnie dodać swoją nazwę do wyjątków w usłudze Windows Defender i nie jest traktowany przez programy antywirusowe za złośliwe oprogramowanie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie większość użytkowników nie będę przez pewien czas świadoma jego aktywności.

źródło: makeuseof.com / zdj. Sony Pictures