„Niewyjaśnione tajemnice” powrócą w przyszłym roku

Netflix ujawnił przybliżony termin premiery następnych odcinków „Niewyjaśnionych tajemnic”. Część trzecia zrebootowanej serii ma zadebiutować w ofercie platformy streamingowej latem przyszłego roku.

Do tej pory odświeżone „Niewyjaśnione tajemnice” mają na koncie dwanaście nowych odcinków, które trafiły na Netfliksa w lipcu i październiku 2020. Dodajmy, że w sierpniu zeszłego roku analitycy platformy poinformowali, że w ciągu miesiąca od premiery nowych rozdziałów, „Niewyjaśnione tajemnice” przyciągnęły uwagę niemal czternastu procent wszystkich subskrybentów streamera.

Za nowy serial odpowiadają producenci hitowego „Stranger Things”, między innymi Shawn Levy. Showrunnerem nowych odcinków „Niewyjaśnionych tajemnic” jest Terry Dunn Meurer. Produkują Levy, John Cosgrove i Josh Barry.

Oryginalna, paradokumentalna seria cieszyła się dużą popularnością na przestrzeni lat 1987-2002. Serial poruszał tematykę niewyjaśnionych zjawisk nadprzyrodzonych oraz popularnych teorii spiskowych. W każdym odcinku klasycznego cyklu prowadzący narrację Robert Stack przedstawiał widowni nową zagadkę i w toku około 45 minut pogłębiał tajemnice, przedstawiając kolejne, całkowicie nieracjonalne argumenty i rzekome dowody. Remake w jednym poważniejszym względzie zrezygnował z dotychczasowego formatu, mianowicie pozostawił odcinki bez narratora.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Netflix