„Nieznajomi” powracają! Jest dokładna data premiery nowej wersji dreszczowca

Wiemy już, na kiedy wytwórnia Lionsgate wyznaczyła ponowne spotkanie z nowymi wersjami zabójców z kultowego dreszczowca „Nieznajomi” z 2008 roku. Film, będący pierwszym rozdziałem zaplanowanej trylogii zadebiutuje w kinach wiosną przyszłego roku.

Horror „Nieznajomi” powraca! Mamy datę premiery nowej wersji

Produkcja będzie nową wersją historii opowiedzianej w horrorze „Nieznajomi” napisanym i wyreżyserowanym przez Bryana Bertino. Tym razem poznamy historię Mayi, młodej kobiety, która wyrusza w podróż przez Stany Zjednoczone ze swoim chłopakiem, chcąc rozpocząć nowe życie na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku. Gdy ich samochód ulega awarii w Venus w stanie Oregon, bohaterowie muszą spędzić noc w ustronnym Airbnb, gdzie po zmierzchu zostają wzięci na celownik przez trzech zamaskowanych zabójców.

Pierwsza odsłona ma stanowić swego rodzaju remake oryginalnego filmu. Z kolei zaplanowane na następne miesiące rozdziały drugi i trzeci zaprowadzą franczyzę w zupełnie nowym kierunku – obiecywały dotychczasowe zapowiedzi.

W ramach nowego raportu o planach dystrybucyjnych wytwórni Lionsgate ujawniono, że pierwszą odsłonę nowych „Nieznajomych” będzie można oglądać w kinach od 17 maja 2024 roku, czyli niemal równo szesnaście lat po premierze oryginalnego filmu z Liv Tyler

W obsadzie nowych „Nieznajomych” znaleźli się: Madelaine Petsch („Riverdale”), Froy Gutierrez („Cruel Summer”), Rachel Shenton („Wszystkie stworzenia duże i małe”), Ella Bruccoleri („Z pamiętnika położnej”), Ryan Bown („Doskonały rewanż”) oraz Gabriel Basso („Hillbilly Elegy”). Jako reżyser nad filmem czuwa zaś Renny Harlin („Na krawędzi”).

Zdj. Lionsgate