„Nightbook” – zwiastun nowego familijnego dreszczowca od Sama Raimiego

Na oficjalnym kanale Netfliksa pojawił się nowy zwiastun zapowiedzianego wiele miesięcy temu pełnometrażowego horroru dla całej rodziny. Za wyprodukowanie filmu „Nightbooks” odpowiada Sam Raimi („Martwe zło”). Reżyserował David Yarovesky („Brightburn: Syn ciemności”). Premierę zaplanowano na 15 września.

„Nightbooks” podejmuje postać Aleksa, chłopca zafascynowanego opowieściami z dreszczykiem, który zostaje uwięziony przez złą wiedźmę w apartamencie w Nowym Jorku. Bohater poznaje tu młodą Yasmin i dowiaduje się, że by przeżyć musi co wieczór opowiadać nową, przerażającą historię.

Nightbooks” jest adaptacją bestsellerowej książki dla dzieci autorstwa J.A. White'a. Scenariusz przygotowali Miki Daughtry i Tobias Iaconis. W obsadzie są między innymi Krysten Ritter (znana jako Jessica Jones w uniwersum Marvela na Netfliksie), Winslow Fegley i Lidya Jewett.

Reżyser David Yarovesky debiutował w 2014 roku horrorem „The Hive”. W 2019 twórca zyskał sobie uznanie części fanów widowisk komiksowych, prezentując w ramach „Brightburn” swoją, sprawnie zrealizowaną wariację na temat produkcji superbohaterski.     

zdj. Netflix