Produkcje TVN-u czy seriale HBO? Co Polacy oglądają najchętniej na nowej platformie Max?

Od tygodnia w Polsce gości nowa platforma streamingowa Max, która zastąpiła działający w naszym kraju od dwóch lat serwis HBO Max. Po połączeniu oferty HBO z katalogiem TVN-u polscy widzowie mocno zainteresowali się produkcjami należącymi do tej pory przede wszystkim do katalogu Playera. Które tytuły przyciągały przez pierwsze dni najwięcej widzów?

Max TOP 10 dzisiaj – Produkcje TVN-u kontra oryginalne produkcje Warnera

Pierwszy tydzień obecności serwisu Max upłynął w Polsce pod znakiem produkcji, które trafiły do oferty następny HBO Max dzięki połączeniu katalogu z ofertę Playera. Widzowie nowej platformy w ciągu pierwszych siedmiu dni najmocniej interesowali się polskimi serialami oryginalnymi oraz programami rozrywkowymi. Przez niemal cały tydzień prym wiódł serial „Skazana”, który od zeszłego wtorku aż do wczoraj utrzymywał się na pierwszym zestawieniu rankingu.

Możemy więc stwierdzić, że decyzja o promowaniu startu serwisu Max tym tytułem była świetnym posunięciem. Ostatecznie „Skazana” musiała jednak ustąpić prowadzenia premierze drugiego sezonu „Rodu smoka”, który wrócił do nas z nowymi odcinkami w poniedziałek i od razu przyciągnął najwięcej widzów.

Nie zmienia to jednak faktu, że przez pierwszy tydzień seriale i programy Playera oraz TVN-u zdecydowanie wygrywały z oryginalnymi produkcjami HBO lub innymi amerykańskimi tytułami na licencji. W pierwszej dziesiątce rankingu znajduje się aktualnie aż osiem polskich produkcji grupy TVN. Oprócz „Skazanej” uwagę widzów przyciągały też seriale „Klara. I Bóg stworzył kochankę” czy „Chyłka”, a także program „Kuchenne Rewolucje” i talk-show Kuby Wojewódzkiego.

Sprawdź też: Serialowe i filmowe hity tygodnia: Komedia z Maciejem Stuhrem i akcja z Jessicą Albą.

Max top 10 seriale

Dobrą decyzją było także udostępnienie na start w ofercie serwisu Max polskiej komedii „Sami Swoi. Początek”, która przez pierwsze siedem dni górowała nad wszystkimi innymi filmami w ofercie. Prequel legendarnej polskiej trylogii o perypetiach Kargula i Pawlaka poradziła sobie nawet z drugą częścią „Diuny”. Nie była to także wcale jedyna rodzima produkcja, która przyciągała uwagę widzów. Świetne miejsca w rankingu zajmowały przez cały tydzień także obydwie części komedii „Teściowe”  oraz komediodramat „F_cking Bornholm” z Agnieszką Grochowską w roli głównej.

W pierwszym tygodniu po starcie serwisu Max nie ma więc wątpliwości, że największą uwagę widzów jak na razie przyciągają polskie produkcje. Prequel „Gry o Tron” oraz kontynuacja „Diuny” udowadniają jednak, że duże marki HBO i Warnera są także w stanie generować wyjątkowo ogromne zainteresowanie wśród polskiej widowni. Ciekawie więc będzie obserwować, jak ta rywalizacja potoczy się w kolejnych tygodniach, kiedy spora część widzów Max zdąży nadrobić już zaległości związane z oryginalnymi produkcjami Playera i TVN-u.

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Max w Polsce

 1. „Ród smoka”
 2. „Skazana”
 3. „Klara. I Bóg stworzył kochankę”
 4. „Chyłka”
 5. „Kuchenne Rewolucje”
 6. „Kuba Wojewódzki”
 7. „Pati”
 8. „Odwróceni”
 9. „Hotel Paradise”
 10. „All American”

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Max w Polsce

 1. „Sami Swoi. Początek”
 2. „Diuna: Część druga”
 3. „Teściowe 2”
 4. „Wszystko ze mną OK?”
 5. „Creed III”
 6. „Teściowie”
 7. „F_cking Bornholm”
 8. „Scooby-Doo i Potwór z Meksyku”
 9. „Niebezpieczni dżentelmeni”
 10. „40 lat minęło”

zdj. Max