Nowa seria dokumentalna odsłania sekrety Armiego Hammera i jego rodziny. Oto pierwszy zwiastun „House of Hammer”

Discovery+ pokazało pierwszy zwiastun nowej miniserii dokumentalnej poświęconej oskarżeniom o przemoc seksualną, które wysunięto w ubiegłym roku wobec Armiego Hammera. Sylwetka aktora zostanie zaprezentowana na tle skandali z udziałem kilku poprzednich pokoleń jego rodziny. Za produkcję odpowiada Casey Hammer, ciotka eksgwiazdora. 

Dokument ma przedstawić różne skandale, które miały miejsce na przestrzeni pięciu pokoleń rodziny Hammerów. W programie zostaną przedstawione wywiady zarówno z członkami rodziny, jak i ich ofiarami. „House of Hammer” określany jest jako eksploracja dysfunkcyjnej dynastii, której męscy przedstawiciele wykazują wszystkie z niszczycielskich następstw bycia uprzywilejowanym.

Jak dowiedzieliśmy się z oryginalnego artykułu Vanity Fair, prapradziadek Armiego Hammera, dr Julius Hammer został skazany za nieumyślne zabójstwo po dokonaniu aborcji na żonie rosyjskiego dyplomaty. Z kolei Julian, syn Armanda Hammera – wpływowy przemysłowiec z silnymi powiązaniami ze Związkiem Radzieckim – zamordował człowieka w związku z długiem hazardowym w swoim domu w Los Angeles. Casey Hammer opisała historię swojej rodziny w opublikowanej w 2015 roku książce „Surviving My Birthright”. Autorka sugerowała też, że jej ojciec, Julian molestował seksualnie zarówno ją, jak i innych członków rodziny Hammerów. 

„Historia rodziny Hammerów jest jak „Sukcesja” na sterydach” – czytaliśmy w pierwszych zapowiedziach serii. „Dysfunkcyjna dynastia, której mężczyźni przejawiali najgorsze, najbardziej rozbestwione konsekwencje uprzywilejowania. Po raz pierwszy Casey Hammer opowie nie tylko o swoich doświadczeniach, ale nakreśli historię całej rodziny. (...) Miniseria opowie porywającą historię rodziny, w której reputacja jest wszystkim, ale nic nie jest takim, jakim się wydaje”. 

Przypomnijmy, iż Armie Hammer został oskarżony przez kilka kobiet o między innymi gwałt, przemoc i wykorzystywanie seksualne oraz kanibalizm. Od tamtego czasu aktor został odcięty od większości projektów zawodowych, w których był zaangażowany. 

Premierę serii zaplanowano na 2 września tego roku. 

Źródło: Deadline / zdj. Discovery