Nowa superbohaterka z serialu „What If…?” powróci we własnej serii komiksowej Marvela

Wygląda na to, że doczekamy się więcej przygód jednej z najświeższych postaci Marvela. Mowa tu o Kapitan Carter, czyli wprowadzonej w serii animowanej „What If...?” superbohaterce, która w swoim uniwersum zastąpiła Steve'a Rogersa w roli drugowojennego herosa. 

W tegorocznej antologii, przedstawiającej alternatywne wersje zdarzeń z filmów MCU, to Peggy Carter – a nie przyszły Kapitan Ameryka – przyjęła serum superżołnierza i stała się symbolem walki z nazistami. Popularność bohaterki pośród fanów Marvela wpłynęła już na dalsze plany wobec serii „What If...?” (producent zapowiedział, że Carter zobaczymy w kolejnych sezonach), a teraz szykuje się do debiutu w ramach innego medium. Marvel zapowiedział właśnie, że w przygotowaniach znajduje się specjalna komiksowa miniseria.

Za scenariusz cyklu odpowie Jamie McKelvie, twórca odpowiedzialny za zaprojektowanie filmowego wizerunku Kapitan Marvel, granej przez Brie Larson, a zarazem współautor takich komiksów jak „Young Avengers”, czy „The Wicked + The Divine”. Za rysunki miniserii o Kapitan Carter odpowie Marika Cresta, która ma w dorobku między innymi oprawę do serii „Star Wars: Doctor Aphra”. Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, komiks przybliży, jak Peggy poradzi sobie z adaptacją w odmienionym świecie, po niemal osiemdziesięciu latach spędzonych pod lodem. W zeszytach ma też dojść do „powrotu dawnego złoczyńcy”, aczkolwiek na ten moment nie wiemy, o którym villainie dokładnie mowa. 

Premierę pierwszego zeszytu serii zaplanowano na marzec 2022 roku. Poniżej dwie pierwsze grafiki.

F4580262-FC50-4D60-BAF8-D064E0952305.jpeg

D66CCD4B-AA53-4E7C-B2A2-7E7F64AE4A59.jpeg

źrodło: Slash Film / zdj. Marvel