Nowa Supergirl będzie bardziej hardkorowa. Film ma nową (starą) scenarzystkę

Ruszają prace nad kolejnym filmem w świecie DC Comics. Na razie najwięcej uwagi James Gunn zamierza poświęcać projektom kręcącym się wokół postaci Człowieka ze stali. On sam zajmuje się solowym projektem o Supermanie, a teraz znalazł właśnie scenarzystkę produkcji o Supergirl.

Ruszają prace nad filmem o Supergirl. To będzie brutalniejsza wersja kuzynki Supermana

Zapowiedziane hucznie nowe otwarcie w świecie superbohaterskich produkcji Warnera wyhamowało ze względu na strajk scenarzystów i aktorów. Po wypracowaniu przez wytwórnie porozumienia z pisarzami i aktorami James Gunn szybko zabiera się jednak do wznowienia prac nad nowymi projektami. Sam wejdzie na plan swojego filmu o Supermanie w marcu przyszłego roku, a w międzyczasie zlecił także przygotowanie scenariusza do solowej produkcji kinowej o Supergilr. Do napisania tekstu zatrudniona została Ana Nogueira, aktorka i dramatopisarka odnosząca do tej pory sukcesy głównie na deskach teatru.

Jeszcze za czasów poprzedników Gunna w 2022 roku pisarka została zatrudniona do opracowania scenariusza do filmu o Supergirl mającego być spin-offem produkcji o Flashu. Bohaterką tamtej pozycji miała być Sasha Calle, którą przedstawiono w roli kuzynki Supermana w filmie z Ezrą Millerem. Po nadejściu nowego szefostwa plany dotyczące filmu o Supergirl uległy jednak zmianie. Teraz projekt powstaje jako samodzielna historia, która nie będzie powiązana z „Flashem”. Okazuje się jednak, że Gunnowi i Safranowi na tyle spodobała się praca, którą Nogueira wykonała przy poprzednim filmie o Supergirl, że postanowili sprowadzić ją z powrotem do Warnera i podpisali z autorką nowy kontrakt. 

supergirl nowy film DC

Film zatytułowany „Supergirl: Woman of Tomorrow” będzie inspirowany komiksową serią Toma Kinga z zeszłego roku. Produkcja skupi się na pokazaniu bardziej hardkorowej wersji kuzynki Supermana, która, zanim trafiła na Ziemię, przeszła przez prawdziwe piekło i widziała śmierć swoich najbliższych, co ukształtowało jej szorstki charakter.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics