Nowe informacje o serialu „Judge Dredd: Mega-City One”. Kto głównym bohaterem?

Do sieci trafiły nowe informacje na temat serialu „Judge Dredd: Mega-City One”, w którym mamy powrócić do zdegenerowanego świata przyszłości wykreowanego przez komiksy i filmy kinowe.

Najnowsza plotka potwierdza między innymi, że projekt nadal pozostaje w fazie rozwoju i ujawnia jednocześnie, że główną bohaterką pilotażowego odcinka ma być America Jara, znana z komiksowego uniwersum Dredda bohaterka, która urodziła się w Puerto Rico i jako młoda dziewczyna przeprowadziła się do Mega-City One w poszukiwaniu lepszego życia. Działania miejscowych Sędziów skłoniły ją jednak do wkroczenia na ciemną ścieżkę, co ostatecznie doprowadziło do tego, że dziewczyna stała się morderczą terrorystką. Co ciekawe, sam sędzia Dredd ma być drugoplanową postacią w serialu i ma zostać przedstawiony jako antagonista lub antybohater.

America Jara pojawiła się w komiksie „Judge Dredd: America”, co oznacza, że nowa plotka wpisuje się w ostatnie przecieki. Ujawnione wówczas grafiki koncepcyjne pokazywały, że serial może okazać się adaptacją właśnie historii z tego komiksu.

Pierwsze informacje o serialowym Dreddzie pojawiły się już w 2017 roku, kiedy ogłoszono, że IM Global i Rebellion nawiązały współpracę, aby stworzyć serial pod tytułem „Judge Dredd: Mega-City One”. Serial miał koncentrować się na grupie Sędziów, którzy zmagają się z ogromną przestępczością w świecie przyszłości. Karl Urban wcielający się w głównego bohatera filmu „Dredd” z 2012 roku wspominał w jednym z wywiadów, że pomysł twórców na serial polega głównie na stworzeniu historii wokół nowych i młodych sędziów, w którym Dredd ma pojawiać się sporadycznie. Urban zadeklarował wówczas, że może powrócić do roli, ale tylko wtedy, jeśli będzie to być coś więcej niż mały epizod i chce, aby Dredd odgrywał rolę w całej historii.

mega city.jpg

mega city2.jpg

źródło: thevulcanreporter.com / zdj. Lionsgate