Nowe nazwiska dołączają Dennisa Quaida w obsadzie dramatu sportowego „The Hill”

Scott Glenn („Daredevil”) i Colin Ford („Kapitan Marvel”) znaleźli się pomiędzy nowymi aktorami w obsadzie filmu „The Hill”, w którym główną rolę zagra Dennis Quaid. Za reżyserię produkcji, opisywanej jako familijny dramat sportowy odpowiada Jeff Celentano.

Do obsady dołączyli też początkujący aktor Jesse Berry, gwiazda muzyki country Randy Houser oraz Joelle Carter („Klątwa Jessabelle”). „The Hill” opowiada opartą na faktach historię Rickey'ego Hilla, bejsbolisty który w drodze do kariery sportowej zdołał przezwyciężyć niepełnosprawność fizyczną oraz trudności powiązane z niełatwą relacją z ojcem, pastorem Hillem (w tej roli pojawi się Quaid). 

Berry i Ford zagrają kolejno młodszą i starszą wersję głównego bohatera. Carter zagra z kolei jego matkę, Helen Hill. Houser wcieli się w postać Raya Clemonsa, starszego mężczyzny z dzieciństwa Ricky'ego, który zachęci go do ubiegania się o lepszą przyszłość. Z kolei Glenn ma pojawić się na ekranie jako legendarny manager ligi bejsbolowej.

Prace na planie trwają obecnie w stanie Georgia. Scenariusz napisali Angelo Pizzo i zmarły w ubiegłym roku Scott Marshall Smith

Źródło: Deadline / zdj. Lionsgate