Nowe nazwiska w obsadzie serialowego remake’u horroru „Pozwól mi wejść” od Showtime

Do ekipy aktorskiej najnowszego remake'u szwedzkiego horroru z 2008 roku pt. „Pozwól mi wejść” dołączyły dwa nowe nazwiska. W serialu produkowanym dla stacji Showtime pojawią się zdobywca nagrody Emmy Željko Ivanek („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Układy”) oraz Fernanda Andrade („Synowie anarchii”).

Serial opowie historię Marka (Demián Bichir) i jego córki Eleanor (Madison Taylor Baez). Życie bohaterów wywróciła dziesięć lat wcześniej przemiana córki w wampira. Dwunastoletnia – być może już na zawsze – Eleanor prowadzi samotne życie, z zamknięcia wydostając się tylko nocami. Tymczasem jej ojciec zaopatruje ją w ludzką krew, której ta potrzebuje, by przetrwać.

Ivanek wcieli się w Arthura, naukowca, który jest ojcem Claire (Grace Gummer) i byłym dyrektorem niegdyś sławnego, a obecnie zhańbionego imperium farmaceutycznego. Z kolei Andrade zagra Elizabeth, uduchowioną żonę Marka i oddaną matkę Eleanor. Miłość Elizabeth do swojej rodziny motywuje ją do podjęcia wszelkich działań, aby ją chronić.

Sprawdźcie też: I po krzyku: 5 mniej znanych filmów Wesa Cravena, które warto zobaczyć

Zarówno Ivanek, jak i Andrade wystąpią w serialu jako zmiennicy wcześniej ogłoszonych aktorów. Aktor zastąpił Larry'ego Pine'a, zaś Andrade — Susan Santiago. Oprócz wspomnianych już nazwisk w ekipie aktorskiej remake'u „Pozwól mi wejść” znajdują się również Anika Noni Rose, Grace Gummer, Kevin Carroll, Ian Foreman oraz Jacob Buster.

Serial o wampirach inspirowany jest bestsellerową powieścią Johna Ajvide Lindqvista z 2004 roku oraz jej szwedzką adaptacją filmową z 2008 roku. Tytuł opisuje się jako eksplorację ludzkiej słabości, siły oraz współczucia. Warto zaznaczyć, że serial Showtime nie jest pierwszą amerykańską ekranizacją książki. W 2010 roku do kin trafił obraz wyreżyserowany przez Matta Reevesa z Chloë Grace Moretz i Kodim Smitem-McPhee w rolach głównych. Showrunnerem nowej serii został Andrew Hinderaker, a za reżyserię odpowiada Seith Mann („Homeland”). 

Źródło: Deadline / Zdj. Canal+