Nowe premiery listopada od Egmontu: „Kaczogród”, „Kraina Lodu”, „Rick i Morty”, „Power Rangers”

Wydawnictwo Egmont ogłosiło 7 nowych pozycji, których zabrakło w tegorocznym katalogu, a które ukażą się jeszcze do końca tego roku. Dzisiaj zaprezentowano listopadowe premiery. Jutro poznamy nowe premiery grudnia.

Kraina Lodu

Jednocześnie ukażą się dwa albumy z tej serii: W poszukiwaniu siebie oraz Droga do domu.

Seria o przygodach bohaterów znanych z disnejowskiego przeboju filmowego Kraina Lodu. Akcja komiksu, podobnie jak filmu i książek, rozgrywa się w królestwie Arendelle, czyli tytułowej Krainie Lodu.

Scenarzysta obu albumów, Joe Caramagna, jest autorem scenariuszy, rysunków i oprawy literniczej do wielu amerykańskich komiksów, przede wszystkim do publikacji wydawnictwa Marvel.

Premiera: 13 listopada 2019 roku

l5iW4GppqZTb4VdjZA,kraina_lodu-okladka_tom_1-72dpi.jpg l5iW4GppqZTb4VdjZA,kraina_lodu-okladka_tom_2-72dpi.jpg

Kaczogród: Wujek Sknerus i Kaczor Donald – Syn Słońca

Nowa kolekcja komiksów z Kaczogrodu. Album otwiera cykl prezentujący komiksy Dona Rosy, uważanego za następcę Carla Barksa i jednego z najwybitniejszych twórców historii osadzonych w świecie disnejowskich kaczek z Kaczogrodu.

Premiera: 20 listopada 2019 roku

l5iW4GppqZTb4VdjZA,okladka_don_rosa_01_72_dpi.jpg

Jonka, Jonek i Kleks, tom 9. Odwiedziny smoka

Długo wyczekiwany przez fanów tom serii. Przygody legendarnych bohaterów polskiego komiksu dziecięcego autorstwa Szarloty Pawel ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach czasopisma „Świat Młodych”. W albumie zaprezentowane zostały komiksy, które ukazywały się w piśmie w latach 1977–1980. Tylko jeden z nich – Na wakacjach – był w przeszłości wydany w formie książkowej.

Premiera: 20 listopada 2019 roku

Jonka, Jonek i Kleks, tom 9. Odwiedziny smoka

Power Rangers: Mighty Morphin Power Rangers – Rok pierwszy

Komiks dla wielbicieli popularnego serialu. Trzymająca w napięciu akcja i dynamiczne rysunki – komiksowa wersja Power Rangers doskonale oddaje ducha serialu. Scenariusz napisał Kyle Higgins (Batman, Nightwing), a zilustrował go Daniel Bayliss.

Premiera: 20 listopada 2019 roku

l5iW4GppqZTb4VdjZA,power-okladka-72dpi.jpg

30 dni nocy

Album autorstwa Steve’a Nilesa i Bena Templesmitha to surowa i brutalna powieść grozy przedstawiająca mroczny świat Barrow, małego miasteczka na północnym krańcu Alaski, gdzie zimowa noc trwa 30 dni. Kiedy nadejdzie, odcięci od świata i pogrążeni w ciemności mieszkańcy będą zdani na łaskę krwiożerczych istot.

Wydanie zbiorcze zawiera tytułowe 30 dni nocy, Mroczne dni i Powrót do Barrow.

Premiera: 20 listopada 2019 roku

l5iW4GppqZTb4VdjZA,30_dni_nocy_okladka.72.jpg

Rick i Morty. Encyklopedia

Animowane przygody Ricka i Morty’ego to esencja czarnego humoru, gdzie nie istnieją ani tematy tabu, ani nieodpowiednie żarty.

Rick i Morty. Encyklopedia to książka dla tych, którzy nie boją się zajrzeć za kulisy tego wywrotowego serialu! Bogato ilustrowany album stanowi niewyczerpane źródło informacji i smakowitych ciekawostek związanych z powstawaniem kolejnych odcinków animacji  zdecydowanie nieprzeznaczonej dla dzieci.

Premiera: 27 listopada 2019 roku

l5iW4GppqZTb4VdjZA,hcrickart_cv.jpg

źródło: Swiatkomiksu.pl