Nowe zdjęcia z finału „Stranger Things” ujawniają, co nas czeka! Kolejny bohater powraca

Prace na planie piątego sezonu „Stranger Things” trwają nieprzerwanie od ponad trzech miesięcy. Bracia Duffer chcąc uczcić przypadające na 22 marca urodziny Willa Byera, podzielili się nowymi zdjęciami z finałowych odcinków. Jedno z nich zdradza istotny szczegół na temat fabuły ostatniej serii.

Nowe zdjęcia z finałowego sezonu Stranger Things

Twórca  „Stranger Things” pokazali nam już kilka oficjalnych fotek z planu ostatniego sezonu, ale nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczenia na nich Willa Byersa. Do podzielenia się zdjęciami z bohaterem, w którego wciela się Noah Schnapp, bracia Duffer wykorzystali dzień urodzin Willa, czyli 22 marca.

Sprawdź też: Ile w Polsce będą kosztowały pakiety Max? Podwyżka jest nieunikniona.

Pierwsza fotka pokazuje nam nowy wygląd Willa, a druga ujawnia ciekawy szczegół dotyczący fabuły finałowego sezonu. Zdjęcie przedstawia Schnappa leżącego obok młodszego aktora, który ubrany jest w strój, który Will nosił w pierwszym sezonie, kiedy trafił do Drugiej strony, mrocznego odbicia naszego świata. Scena najprawdopodobniej rozgrywa się w leśnej bazie zbudowanej przez Willa, w której ukrywał się przed czającymi się na zewnątrz potworami.

Stranger Things sezon 5 zdjęcia

To oznacza, że w piątej serii czekają nas sceny retrospekcji, które powinny pokazać nam, co działo się z Willem podczas pobytu po Drugiej stronie. Do tej pory niewiele widzieliśmy z tego co działo się z bohaterem po trafieniu do mrocznego wymiaru, a twórcy już wcześniej zapowiadali, że w piątym sezonie Will ponownie ma odegrać jedną z kluczowych ról i być postacią, która scali cały serial.

Kiedy premiera 5. sezonu „Stranger Things”?

Premiery piątego i zarazem finałowego sezonu „Stranger Things” możemy oczekiwać najwcześniej późnym latem lub jesienią 2025 roku. Zdjęcia do finałowej serii wystartowały dopiero 8 stycznia tego roku, czyli siedem miesięcy po pierwotnym terminie ustalonym przez Netfliksa. Plany na rozpoczęcie zdjęć w czerwcu 2023 roku zostały pokrzyżowane przez strajk aktorów i scenarzystów.

W jednym z ostatnich wywiadów Millie Bobby Brown potwierdziła natomiast, że do zakończenia zdjęć zostało jeszcze 9 miesięcy! A pamiętajmy, że po zakończeniu zdjęć rozpocznie się jeszcze proces postprodukcji. Przygotowanie efektów specjalnych, których w ostatniej serii ma być więcej niż w czwartym rozdziale, potrwa kolejnych kilka miesięcy.

Stranger Things sezon 5 Will

zdj. Netflix