Nowe zdjęcia z planu filmu „Wesele 2” Wojciecha Smarzowskiego

Studio Metrage pokazało nowe zdjęcia z kolejnego filmu Wojciecha Smarzowskiego pod roboczym tytułem „Wesele 2”. Zobaczcie, jak przebiegają prace na planie w czasach trwającej pandemii koronawirusa.

Zdjęcia do filmu ruszyły 11 lipca i mają potrwać do przełomu października i listopada. Ekipa pracuje na planach w Polsce i na Łotwie. Mówi się, że budżet nowego filmu Smarzowskiego wyniesie około 25 mln zł

Akcja ma rozgrywać się w ciągu jednej nocy w domu weselnym i rzeźni. W produkcji pojawią się także sceny retrospekcji z czasów II wojny światowej. Spekuluje się, że Smarzowski odniesie się w filmie do pogromu ludności żydowskiej, do którego doszło w Jedwabnem w 1941 roku.

Za zdjęcia do filmu „Wesele 2” odpowiada Piotr Sobociński Jr. pracujący ze Smarzowskim przy filmach „Wołyń”, „Drogówka” i „Dom zły”. Oprawą muzyczną filmu zajmie się inny stały współpracownik Smarzowskiego, Mikołaj Trzaska. W obsadzie filmu znaleźli się: Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Robert Więckiewicz i Mateusz Więcławek. Premierę filmu zaplanowano na jesień 2021 roku.

wesele 2.jpg

wesele 2-01.jpg

wesele 2-04.jpg

wesele 2-03.jpg

wesele 2-02.jpg

zdj. Studio Metrage / Fot. Marcin Szpak (Studio Metrage), Taņa Stīpniece