„Nowi mutanci” z nową datą premiery w Polsce i nowym plakatem

Polski oddział studia Disney zaprezentował nowy plakat filmu „Nowi mutanci” oraz ujawnił nową datę premiery widowiska.

„Nowi mutanci” mieli zadebiutować w kinach 3 kwietnia 2020 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa film wejdzie do kin dopiero w sierpniu. Wcześniejsza data premiery zaplanowana była na 2 sierpnia 2019 roku. W sumie dla widowiska, które Disney otrzymał po przejęciu Foxa, była to już wtedy czwarta data premiery. Pierwotnie widowisko miało wejść na ekrany kin 13 kwietnia 2018 roku, ale datę zmieniono na 22 lutego 2019, a później na 2 sierpnia 2019 roku.

Początkowo zakładano, że w Polsce produkcja trafi na duży ekran 28 sierpnia, ale jak pokazuje najnowszy plakat, film będzie można oglądać w polskich kinach już 26 sierpnia. W głównych rolach w filmie wystąpili: Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Blu Hunt i Henry Zaga. Za reżyserię i scenariusz produkcji odpowiada Josh Boone.

20th Century Studios we współpracy z Marvel Entertainment przedstawia „Nowych mutantów”, oryginalny horror thriller, którego akcja rozgrywa się w odciętym od świata szpitalu, gdzie na obserwacji psychiatrycznej przetrzymywana jest grupa młodych mutantów. Gdy dojdzie do serii dziwnych, niewytłumaczalnych zdarzeń, nowi mutanci zmuszeni będą stanąć do walki o przetrwanie, a decydującą próbę przejdą zarówno ich nowo nabyte moce, jak i więzy przyjaźni.

mutant-plazma-1_3562ff283b.jpg

zdj. 20th Century Studios