Nowy album o przygodach Asteriksa w listopadzie – okładka i plansze

W listopadzie tego roku wydawnictwo Egmont wypuści na polski rynek kolejny album z przygodami Asteriksa pod tytułem Złoty menhir”. Poznajcie okładkę, pierwsze plansze i informacje o szykowanym wydaniu.

Przygody popularnego bohatera napisane przez René Goscinny’ego i narysowane przez Alberta Uderzo trafiły do sprzedaży po raz pierwszy w formie książki z płytą w 1967 roku. Historia stała się prawie niemożliwa do odnalezienia i nigdy nie została opublikowana w postaci albumu. W Polsce zadebiutuje już 12 listopada.

We wsi panuje podniecenie: Kakofoniks postanowił wziąć udział w słynnym konkursie pieśni galijskich bardów, w którym nagrodą jest Złoty Menhir. Asteriks i Obeliks będą towarzyszyć bardowi, aby chronić go przed Rzymianami, którzy mają go śledzić - nie wolno im spuszczać Kakofoniksa z oka, choćby nawet miało to dla nich oznaczać utratę słuchu!

Nowy album będzie zawierał odświeżone ilustracje w nowym układzie – Albert Uderzo osobiście nadzorował pod koniec 2019 roku prace konserwatorskie przeprowadzane nad rysunkami. Poniżej możecie zobaczyć ich efekty.

CP Asteriks -ZŁOTY MENHIR 04-min.jpg

CP Asteriks -ZŁOTY MENHIR 05-min.jpg

CP Asteriks -ZŁOTY MENHIR 02-min.jpg

źródło: Egmont