Nowy dreszczowiec Jordana Peele’a zmienia tytuł. Jest dokładna data premiery!

Poza pracą nad swoim kolejnym reżyserskim projektem Jordan Peele („Uciekaj!”) pełni rolę producenta przy nowym horrorze psychologicznym. Film rozgrywający się w świecie amerykańskiego futbolu doczekał się właśnie nowego tytułu i dokładnej daty premiery.

O czym opowie „Him”? To nowy film produkowany przez twórcę „Uciekaj!” i „Nie!”

O nowym filmie Monkeypaw, czyli firmy produkcyjnej Peele'a, pisano w tym tygodniu na łamach Bloody Disgusting. Produkcja, którą w pierwszym zapowiedziach tytułowano jako „Goat”, trafi na ekrany jako „Him”. Fabuła skoncentruje się na postaci młodego i bardzo obiecującego futbolisty, zaproszonego na sesję wspólnych treningów z przechodzącym na emeryturę znanym sportowcem. Spotkanie nie potoczy się zgodnie z oczekiwaniami dojrzewającego atlety.

W głównych rolach „Him” pojawią się Tyriq Withers („Atlanta”), komik Marlon Wayans („Dom bardzo nawiedzony”), Julia Fox („Nieoszlifowane diamenty”), Tim Heidecker („Tim and Eric Awesome Show, Great Job!”), Jim Jeffries („Legit”) i nominowana do Grammy raperka Tierra Whack. Tyriqowi Withersowi przypadnie kreacja młodego sportowca. Z kolei Marlon Wayans przedstawi kończącego karierę, słynnego zawodnika.

Sprawdź też: Nowa wersja „Ucieczki z Nowego Jorku” pod znakiem zapytania. Duet od „Abigail” zrezygnował z filmu

Za scenariusz dreszczowca odpowiadają pomysłodawcy projektu, Zack Akers i Skip Bronkie. Obaj twórcy mają w dorobku teksty do serialu Limetown, w którym w głównych rolach pojawili się Stanley Tucci i Jessica Biel. Produkcja ta została anulowana w styczniu 2020 roku po wyprodukowaniu zaledwie jednego sezonu. Za kamerą znalazł się z kolei Justin Tipping, twórca „Joe vs. Carole”, „Czarnego poniedziałku”. Jako reżyser filmowiec współpracował też z ekipą serialu „Drodzy biali!”

Premiera filmu ma odbyć się w przyszłym toku. Dokładna data premiery to 19 września 2025

Obok Peele'a, za wyprodukowanie filmu odpowiadają Win Rosenfeld („Monkey Man”), Ian Cooper („To my”) oraz Jamal Watson („Aladyn”).  

Przypomnijmy, że jednocześnie twórca „Nie!” pracuje nad własnym filmem, którym zajmie się jako reżyser i scenarzysta. Produkcja powstająca dla wytwórni Universal Pictures nie otrzymała jeszcze daty premiery

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Netflix / Universal