Nowy film Agnieszki Holland niedługo trafi do kin. Opowie o kryzysie uchodźczym na polskiej granicy

Wiemy, już kiedy do kin trafi „Zielona granica”, najnowszy film w reżyserii Agnieszki Holland („Pokot”, „Obywatel Jones”). Dystrybutor Kino Świat wprowadzi produkcję na duży ekran dokładnie 22 września tego roku. Możemy założyć, że wcześniej tytuł zobaczyć będzie można na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W filmie, który zgłębi tematykę współczesnego kryzysu uchodźczego na granicy polsko-białoruskiej, przeplatają się trzy perspektywy. Choć narracja rozpięta jest na grupy uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych, to „Zielona granica” jest przede wszystkim opowieścią o ludziach. Obraz ma przyjrzeć się takim kwestiom jak odwaga, strach, bohaterstwo, a także krzywda i nadzieja

Sprawdź też: Na ekranizację tej książki czekały pokolenia Polaków. Mamy zwiastun filmu „O psie, który jeździł koleją”

W obsadzie międzynarodowej koprodukcji występują m.in. Maja OstaszewskaJalal Altawil, Tomasz Włosok, Jaśmina Polak, Piotr Stramowski, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr czy Magdalena Popławska. Wraz z Holland nad skryptem do filmu pracowali Gabriela Łazarkiewicz-Sieczko oraz Maciej Pisuk, scenarzysta rapowego dramatu „Jesteś Bogiem”.

Źródło: Kino Info / Zdj. Kino Świat / Agata Kubis