Nowy film Bena Afflecka lada moment trafi na Prime Video. Premiera „AIR” także w Polsce

Ben Affleck wrócił w kwietniu na ekrany kin z kolejnym reżyserskim projektem. Nowy film od twórcy „Operacji Argo i „Miasta złodziei wyjątkowo szybko przeniesie się z kin do streamingu. Mamy już pewność, że „Air” powstający dla Amazon Studios trafi lada dzień na platformę streamingową Prime Video. Produkcja dostępna będzie też w polskiej wersji serwisu.

Film „Air” już 12 maja trafi na Prime Video

5 kwietnia do polskich kin zawitał film „Air” wyreżyserowany przez Benna Afflecka. Jego dystrybucją zajmowało się studio Warner Bros. w ramach umowy podpisanej z Amazonem, ale już miesiąc po debiucie na dużym ekranie film zmierza do streamingu. Amazon ujawnił, że produkcja z Mattem Damonem w roli głównej pojawi się w ofercie serwisu Prime Video dokładnie 12 maja. Możemy potwierdzić, że będzie dotyczyło to także polskiej wersji serwisu. Film dostępny będzie w naszym kraju równo z premiera na pozostałych rynkach.

Sprawdź też: Wystartowała wypożyczalnia filmów od Amazona! Tak tanio jeszcze nie było. Kinowe hity w 4K po 2,99 zł.

Ben Affleck i Matt Damon budują imperium Nike. O czym opowiada film „Air”?

Film opowiada niewiarygodną historię firmy Nike, która w latach 80. zdołała podpisać gigantyczny kontrakt z Michaelem Jordanem. Umowa okazała się ostatecznie jednym z najważniejszych wydarzeń w historii amerykańskiego producenta obuwia i przyczyniła się do zwiększenia rozpoznawalności przyszłego gwiazdora Chicago Bulls. Ben Affleck wyreżyserował film i zagrał w nim jedną z głównych ról (Phila Knight, współzałożyciela Nike), ale gwiazdorem produkcji jest Matt Damon wcielający się w Sonny'ego Vaccaro starającego się zakontraktować rodzącą się gwiazdę NBA. Zawarcie umowy wydawało się wówczas niemożliwe, gdyż w latach 80. firma nie była tak rozpoznawalną marką, jak współcześnie. Dzięki tym wydarzeniom Nike jako pierwsze stworzyło kolekcję odzieży sygnowaną nazwiskiem sportowca

źródło: Filmozercy.com / zdj. Amazon Studios