Nowy film Martina Scorsese zaskoczy widzów. Reżyser znowu połączy siły z Apple i Leonardo DiCaprio!

W oczekiwaniu na premierę „Czasu krwawego księżyca” poznaliśmy następny projekt w reżyserskiej kolejce Martina Scorsese. Jeśli wierzyć słowom Davida Granna, autora literackiego pierwowzoru pierwszego westernu w karierze filmowca, 80-letni twórca wejdzie na plan przedsięwzięcia pt. „The Wager”. Podstawą do stworzenia obrazu raz jeszcze stała się książka wspomnianego pisarza – tym razem będzie to historia załogi brytyjskiego okrętu wojennego osadzona w latach 40. XVIII wieku.

Leonardo DiCaprio w kolejnym filmie Martina Scorsese. Co wiemy o „The Wager”?

Kolejne historyczne widowisko w dorobku Scorsese ma raz jeszcze związać Amerykanina z platformą Apple TV+, na której to zadebiutuje westernowy „Czas krwawego księżyca”. Co więcej, w głównej roli „The Wager” znów zobaczymy Leonardo DiCaprio – dla filmowców będzie to już ósmy wspólnie zrealizowany projekt. Książka non-fiction Granna została wydana w kwietniu tego roku i już zdążyła trafić na pierwsze miejsce listy bestsellerów New York Timesa.

Sprawdź też: Ekscytujący tydzień dla miłośników kina i seriali! Oto 6 nowości, które warto obejrzeć!

Tekst koncentruje się na losach 30-osobowej załogi okrętu HMS Wager należącego do Królewskiej Marynarki Wojennej oraz na późniejszym buncie, do którego doszło po rozbiciu statku w 1741 roku. Podczas wojny między Wielką Brytanią a Hiszpanią załoga Wagera wyruszyła w pościg za pełnym skarbów hiszpańskim galeonem, lecz angielski okręt rozbił się na bezludnej wyspie u wybrzeży Patagonii. 

Przypomnijmy, że wśród innych zapowiedzianych ostatnimi czasy projektów twórcy „Taksówkarza” znajdują się choćby jeszcze jeden film o Jezusie Chrystusie czy serialowa wersja „Gangów Nowego Jorku, z którą Amerykanin związał się jako producent oraz reżyser dwóch pierwszych epizodów. „Czasu krwawego księżyca” zadebiutuje na ekranach polskich kin dokładnie 20 października.

Źródło: World of Reel / Zdj. Ryan Born / depositphotos