Nowy film o Avengers nie będzie wielkim filmowym wydarzeniem? Marvel zmienia plany

Marvel cały czas przygotowuje się do zrealizowania kolejnego wielkiego wydarzenia w swoim uniwersum, ale pierwotne plany pokrzyżował mocno proces Jonathana Majorsa, który został uznany za winnego ataku na swoją byłą partnerkę i musiał zostać zwolniony z roli Kanga Zdobywcy. Jak będzie więc wyglądała piąta część serii „Avengers”?

Marvel zmienia plany dotyczące filmu o Avengersach. Co z powrotem Kanga?

Już przeszło pięć lat czekamy na nowe filmowe wydarzenie w MCU, jakim zawsze były filmowe przygody drużyny Avengers. Ambitne plany na najnowszą odsłonę serii, która miała doprowadzić do starcia najpotężniejszych obrońców Ziemi z Kangiem pokrzyżował proces Jonathana Majorsa, który został skazany przez sąd za pobicie swojej byłej partnerki. Od kilku miesięcy Marvel przeprowadza spore zmiany w pierwotnym pomyśle na film znany do niedawna jako „Avengers: The Kang Dynasty i pojawiły się właśnie nowe przecieki rzucające nowe światło na to, jak ma teraz wyglądać pomysł na powrót Avengersów.

Według informatora Daniela Richtmana, zdjęcia do filmu rozpoczną się dopiero w styczniu 2025 roku. Poprzedni raport zapowiadał, że ekipa może pojawić się na planie miesiąc wcześniej, bo już w grudniu bieżącego roku, ale wygląda na to, że harmonogram musiał zostać nieco opóźniony. Cały czas pojawiają się jednak informacje, że pomimo zwolnienia Jonathana Majorsa w filmie nadal obecny będzie Kang Zdobywca, choć jego rola ma zostać ograniczona względem pierwotnych zamiarów. Scenariusz do filmu przygotowuje od niedawna Michael Waldron znany z pracy nad serialem o Lokim, więc oczekuje się, że wydarzenia z drugiego sezonu tej produkcji będą miały wpływ na główny wątek fabularny filmu.

Avengers 5 nowy film

W swoim najnowszym raporcie Richtman daje nam do zrozumienia, że w nadchodzących miesiącach obsadzony zostanie nowy aktor w roli Kanga, a jeśli chodzi o samą fabułę filmu „Avengers 5”, to jego źródła donoszą, że studio zmieniło zdanie co do tego, jak ma wyglądać ogólny charakter historii i chce stworzyć bardziej ugruntowaną opowieść, która skupi się na mniejszym zespole najpotężniejszych bohaterów Ziemi, niż wcześniej przewidywano.

Mimo tego film nadal ma jednak zawierać elementy Multiwersum i odnosić się do alternatywnych światów. Wcześniejsze spekulacje zakładały, że film chce postawić na czele nowego zespołu takie postacie jak Spider-Man (Tom Holland), Wolverine (Hugh Jackman), Moon Knight i She-Hulk. Należy jednak dodać, że według doniesień Marvel Studios poinstruowało też aktorów z poprzednich filmów o Avengersach, aby „wyczyścili swoje harmonogramy”, co wskazuje też na powrót znajomych twarzy.

Premiera „Avengers 5 jest obecnie zaplanowana na 1 maja 2026 roku, a „Avengers: Secret Wars ma trafić do widzów 7 maja 2027 roku.

zdj. Marvel