Nowy film o Batmanie - pierwsze szczegóły i data premiery!

Na solowy film o Batmanie czekamy już od 2012 roku, kiedy to swoją premierę miała ostatnia część trylogii Mrocznego Rycerza. Dzisiaj jednak Matt Reeves, odpowiadający za kolejną adaptację przygód Batmana, zdradził w końcu, kiedy superbohater DC powróci na duży ekran, oraz podał pierwsze szczegóły na temat swojego projektu. Poznajcie szczegóły.

Po wielu miesiącach milczenia Matt Reeves zdradził dzisiaj pierwsze szczegóły na temat jego filmu o Batmanie, potwierdzając w nich, że nowe przygody Mrocznego Rycerza będą mocno osadzone w klimacie noir i pokażą popularnego mściciela z Gotham jako prawdziwego detektywa.

To historia Batmana mocno oparta na klimacie noir i mam nadzieję, że będzie to opowieść, która będzie ekscytująca, ale i emocjonalna. Batman będzie detektywem, bardziej niż widzieliśmy to w poprzednich filmach. Tak jak ma to miejsce w komiksach. Batman miał być największym detektywem na świecie, ale niekoniecznie było to widoczne w filmach. Chciałbym, żeby był to film, w którym wybieramy się w podróż za przestępcami, próbując rozwiązać zagadkę zbrodni, która pozwoli przejść bohaterowi transformację.

Reeves został także zapytany o tytuł swojego filmu, na co odpowiedział, że aktualnie film nazywa się po prostu "Batman", ale jego ostateczny tytuł nie został jeszcze ustalony. Możemy traktować to jako sugestię, że nowa produkcja o przygodach Mrocznego Rycerza ostatecznie otrzyma inny, bardziej rozbudowany tytuł. W wywiadzie przyszły reżyser filmu o Batmanie zapewnił również, że w filmie zobaczymy galerię łotrów z Gotham, a przygotowania do rozpoczęcia prac na planie wystartują zaraz po tym, jak Reeves naniesie ostatnie poprawki na swój scenariusz. Możemy się zatem spodziewać, że w filmie pojawi się nie tylko jeden, a kilku popularnych przeciwników Batmana. Być może będą to nawet takie tuzy jak Dwie Twarze, Pingwin, a może nawet sam Joker. Reeves zdradził także, że film trafi do kin najprawdopodobniej późną wiosną lub latem 2021 roku.

Będzie galeria łotrów. Proces castingu rozpocznie się wkrótce. Zaczynamy przygotowywać plan działania. Aktualnie zajmuję się tworzeniem ostatniej wersji scenariusza. Nie mamy dokładnej daty premiery. Nie zobowiązałbym się do jej podania, ale oczekujemy, że film będzie najprawdopodobniej gotowy na późną wiosnę lub lato 2021 roku.

Na koniec reżyser dodał jeszcze, że studio Warner Bros. pozwoliło mu skoncentrować się na historii konkretnych postaci bez konieczności łączenia Batmana z szerszym światem uniwersum DC.

Cały czas nie wiemy jednak nic na temat castingu do filmu. Reeves nie odpowiedział także na kluczowe pytanie, czy Ben Affleck, który wcielał się w Bruce'a Wayne'a w filmach Batman v Superman i Liga Sprawiedliwości, powróci do roli Mrocznego Rycerza w nowym filmie, czy zostanie zastąpiony przez innego aktora?

źródło: Hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. / DC Comics