Nowy film o Godzilli zawita też do polskich kin! Mamy datę premiery japońskiej produkcji

Godzilla będzie w tym roku podbijała nie tylko japońskie i amerykańskie kina. Najnowszy film z kultowym potworem zawita też do Polski! Potwierdzono już oficjalnie, że produkcja „Godzilla Minus One” doczeka się kinowej dystrybucji w naszym kraju. Kiedy premiera?

Godzilla pojawi się w kinach również w Polsce. Premiera nowego filmu w tym roku!

Film „Godzilla Minus One” będący najnowszą odsłoną ekranowych przygód tytułowego potwora doczeka się szerokiej dystrybucji w Europie. Japoński film do tej pory otrzymał datę premiery na rodzimym rynku oraz w USA, ale dzisiaj się to zmieniło. Prawa do pokazania produkcji w 38 krajach na Starym kontynencie nabył dystrybutor Piece of Magic Entertainment. Premierę w Europie ustalono na 1 grudnia. To właśnie wtedy film zawita też do polskich kin, gdzie ma być dostępny także w formacie IMAX i 4DX.

W Japonii premiera filmu „Godzilla Minus One” odbędzie się 3 listopada. Równo z premierą w Europie produkcja pojawi się też w USA. Film wyreżyserował do własnego scenariusza Takashi Yamazaki. Akcja najnowszej produkcji o Godzilli zabierze nas do powojennej Japonii, gdzie tytułowy potwór będzie siał terror, zmuszając mieszkańców Japonii, którzy nie otrząsnęli się jeszcze po wybuchach w Hiroszimie i Nagasaki do ponownej walki o przetrwanie. 

źródło: variety.com / zdj. Toho