Nowy film o „Obcym” ma kolejną gwiazdę. Isabela Merced dołącza do Cailee Spaeny

Isabela Merced ponownie pojawi się w filmowym projekcie wytwórni 20th Century Studios. Aktorka, którą niedawno mogliśmy oglądać w produkcji „Rosaline”, nowej aranżacji klasycznej historii Romea i Julii, dołączyła do obsady nowego filmu o Obcym.

Disney ma bardzo ambitne plany dotyczące uniwersum „Obcego” i oprócz zapowiedzianego serialu, który przygotowuje Noah Hawley, twórca „Fargo”, zamierza też stworzyć pełnometrażową produkcję. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Fede Álvarez, twórca mający na swoim dorobku takie produkcje jak „Nie oddychaj”, „Martwe zło” oraz „Dziewczyna w sieci pająka”. To Álvarez jest także autorem scenariusza.

Cailee Spaeny i Isabela Merced gwiazdami nowego filmu o Obcym

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą produkcji została w listopadzie zeszłego roku Cailee Spaeny znana między innymi z serialu „Mare z Easttown”. Teraz ogłoszono, że do obsady dołączy też Isabela Merced. Aktorka ma w swoim dorobku takie filmy jak: „Transformers: Ostatni rycerz” i „Sicario 2: Soldado”.

Sprawdź też: Nowy Hellboy wybrany. Jack Kesy zagra w nowym filmie o popularnym bohaterze z komiksów.

Niewiele wiemy na temat samej fabuły produkcji, ale zakulisowe źródła ujawniają, że włodarze 20th Century są wyjątkowo podekscytowani tekstem przygotowanym przez Álvareza i nadali projektowi priorytetowy status. Jeśli chodzi o historię, to możemy być pewni, że Xenomorph ponownie stanie się wyjątkowo śmiercionośnym zagrożeniem dla przedstawicieli ludzkiego gatunku. Film opowie o grupie młodych ludzi, którzy trafią na odległą planetę, gdzie będą musieli skonfrontować się z najbardziej niebezpieczną i przerażającą formą życia, jaka istnieje w całym wszechświecie. Ridley Scott czuwa nad filmem jako producent za pośrednictwem swojej firmy Scott Free

źródło: deadline.com / zdj. Netflix