Nowy film Polańskiego trafi do polskich kin. Tak zapowiada się „The Palace”

Najnowszy film Romana Polańskiego nie został – delikatnie mówiąc – zbyt entuzjastycznie przyjęty przez zagranicznych krytyków, ale polscy widzowie będą mogli osobiście przekonać się, czy faktycznie autor „Lokatora” stworzył produkcję zasługującą na 0% pozytywnych recenzji. „The Palace” trafi do polskich kin i właśnie otrzymał datę premiery oraz zwiastun.

Nowy film Romana Polańskiego trafi do polskich kin

W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości. Film łączy ze sobą czarny humor z absurdem i zadziwiającymi konkluzjami. Nie brakuje w nim także momentów nostalgii dla świata, który, jakkolwiek by się to mogło teraz wydawać żałosnym, w ostatnich godzinach dwudziestego wieku, kierował się jednak logiką i racjonalnym optymizmem co do własnej przyszłości.

Za scenariusz do filmu odpowiadają Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i Roman Polański. Producentami są z kolei Luca Barbareschi, Jean-Luis Porchet, Wojciech Gostomczyk, Janusz Hetman i Jerzy Skolimowski. Za zdjęcia odpowiada Paweł Edelman, muzykę skomponował Alexandre Desplat.

Polska premiera filmu „The Palace” została zaplanowana w kinach na 3 listopada. Główne role zagrali: Oliver Masucci, Fanny Ardant, John Cleese, Bronwyn James, Joaquim de Almeida, Luca Barbareschi, Milan Peschel, Fortunato Cerlino i Mickey Rourke.  

zdj. Next Film / M. Abramowska