Nowy film reżyserki „Obiecującej. Młodej. Kobiety.” wygląda olśniewająco! Mamy pierwszy zwiastun

Zgodnie z zapowiedziami do sieci trafił dziś pierwszy zwiastun filmu pt. „Saltburn”. To drugi pełnometrażowy projekt reżyserki Emerald Fennell stojącej za sukcesem doskonale przyjętej „Obiecującej. Młodej. Kobiety.” z Carrey Mulligan w roli głównej. Sprawdźcie, jak zapowiada się obraz.

Będzie sukces na miarę „Obiecującej. Młodej. Kobiety.”? Oto „Saltburn”

Akcja dramatu rozgrywa się w pierwszej dekadzie XXI wieku. Głównym bohaterem jest Oliver Quick (w tej roli nominowany do Oscara Barry Keoghan), który usiłuje znaleźć swoje miejsce na Uniwersytecie Oksfordzkim. Student zostaje wciągnięty w świat czarującego Felixa Cattona (Jacob Elordi znany z „Euforii”), który zaprasza go na lato do Saltburn, rozległej posiadłości swej ekscentrycznej rodziny. Wkrótce Olivera dopadnie obsesja na punkcie kolegi.

Dotychczasowe doniesienia o „Saltburn” sugerują dramat w duchu „Utalentowanego pana Ripleya”. Wraz z Keoghanem i Elordim obsadę filmu tworzą również m.in. Rosamund Pike, Richard E. Grant, Alison Oliver, Archie Madekwe, Ewan Mitchell oraz Mulligan. Fennell wyreżyserowała projekt na podstawie własnego skryptu. Jedną z producentek przedsięwzięcia jest Margot Robbie.

Sprawdź też: Proszę państwa, Wysoki Sądzie, to jest „Znachor” od Netfliksa! Mamy zwiastun

Do amerykańskich kin „Saltburn” zawita 24 listopada (premiera limitowana) oraz 1 grudnia (regularna dystrybucja). Nie wiemy jeszcze nic o polskim debiucie filmu.

Zdj. Amazon / MGM