Nowy film Snydera trafił na Netflix. „Rebel Moon” dostanie wersję tylko dla dorosłych i kontynuację!

Na Netflix zawitał właśnie najnowszy film Zacka Snydera. Dwuczęściowa produkcja „Rebel Moon” mająca rozpocząć nowe uniwersum mówiąc delikatnie: nie doczekała się zbyt dobrych recenzji od krytyków, ale reżyser zapewnia, że niedługo zobaczymy rozszerzoną wersję reżyserską z kategorią wiekową R, która ma być niemal zupełnie innym filmem.

Rebel Moon” dostanie wersję reżyserską. Będzie tylko dla dorosłych

Od kilku godzin na platformie Netflix możemy oglądać najnowszy film Zacka Snydera, widowisko science fiction zatytułowane „Rebel Moon”. Już kilka miesięcy temu reżyser zapewniał, że kilka miesięcy po grudniowej premierze „wersji netfliksowej” doczekamy się debiutu cięcia reżyserskiego, które zostanie wzbogacone o około 30 minut materiału i przede wszystkim będzie sklasyfikowane w ramach wyższej kategorii wiekowej R, która zapewni widzom zdecydowanie więcej brutalności na ekranie. Omawiając premierę swojego filmu na chwilę przed premierą, Snyder potwierdził wcześniejsze zapewnienia i dodał, że jego reżyserska wersja filmu będzie w istocie niemal zupełnie inną produkcją.

Zack Snyder pokaże reżyserską wersję Rebel Moon”. To będzie inny film

Rebel Moon film Netflix

Snyder podkreśla, że „Rebel Moon” powstawało jako produkcja mająca doczekać się kategorii wiekowej PG-13, ale podskórnie zawsze chciał, aby film otrzymał wyższą kategorię i był skierowany do dorosłego widza. „Wszystkie moje reżyserskie wersje są odpowiedzią na żądania studia, które chciało, abym usunął coś z wersji kinowej. W przypadku „Rebel Moon” takie żądanie nigdy nie padło” – zapewniał. „Wiedzieliśmy, że będzie to film PG-13. Co prawda w głębi serca zawsze chciałem, aby miał kategorię R, ale zdawałem sobie sprawę ze skali i kosztów tego filmu, więc mogłem powiedzieć: Cóż, to nie jest w 100% odpowiedzialne, aby stawiać takie żądanie” – przekonywał reżyser.

Snyder podkreśla też, że to druga wersja filmu będzie mocno różniła się od tej, którą możemy oglądać już na platformie Netflix. „To nie jest rozszerzona wersja tego filmu. To prawie inny film. Wersja z kategorią R żyje w niemal innym uniwersum niż ta pierwotna wersja”. Reżyser dodał też, że idea stworzenia dwóch oddzielnych wersji została zaproponowana przez samego Netfliksa. „To był pomysł Netfliksa, powiedzieli: A gdybyśmy pozwolili Wam, robić co chcecie? Zrób wersję PG-13, a potem zaszalej z drugą wersją. Nie obchodzi nas to. To było podejście, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałem. To właśnie wtedy, gdy powiedziano to na głos, doszło do rozdźwięku między dwiema wersjami”.

Rebel Moon 2 kiedy kontynuacja filmu? Netflix podał datę

Rebel Moon opinie o filmie

Netflix chciał koniecznie wersji PG-13, aby była to produkcja przyjazna dla rodzinnego widza, która przyciągnie jak najwięcej widzów i wygeneruje jak największe zainteresowanie. Snyder potwierdził już wcześniej, że taka praktyka będzie dotyczyła dwóch części „Rebel Moon”. Na razie nie wiemy, jednak kiedy wersje z kategorią R trafią na Netflix.

Druga część „Rebel Moon” zostanie pokazana niecałe pół roku po premierze pierwszego filmu, dokładnie 19 kwietnia

Rebel Moon” opowie o losach pokojowej kolonii leżącej na krańcu galaktyki. Do miejsca dociera śmiertelne zagrożenie w postaci armii okrutnego regenta znanego jako Balisarius. Zdesperowani mieszkańcy muszą polegać na Korze, młodej kobiecie o tajemniczej przeszłości, która kompletuje drużynę śmiałków, by stawić czoła Balisariusowi

źródło: Associated Press / Netflix