Nowy film z serii „Transformers” nie będzie gotowy na wakacyjną premierę. Debiut prequela przełożony

Paramount Pictures przesunęło datę premiery nowej animacji osadzonej w uniwersum „Transformerów”. Nowy raport wskazuje, że pełnometrażowa produkcja, w której usłyszymy Chrisa Hemswortha („Thor: Miłość i grom”) i Scarlett Johansson („Czarna Wdowa”) zadebiutuje na ekranach kin dopiero po przyszłorocznych wakacjach.

„Transformers One” nie będzie gotowe na wakacyjną premierę. Na kiedy przełożono debiut gwiazdorskiego prequela?

Zapowiadany jeszcze od 2020 roku film animowany posłuży jako prequel dotychczasowych filmów. Produkcję o pełnym tytule „Transformers One” szykuje reżyser Josh Cooley („Toy Story 4”). Jej akcja ma rozegrać się na planecie Cybertron, z której wywodzą się Transformery. W niedawnej rozmowie na łamach Collidera producent filmu, Lorenzo di Bonaventura, wyjawił, że w „Transformers: One” akcja przeniesie się z Ziemi na ojczysty świat mechanicznych istot. „To historia-geneza dla wszystkich Transformerów” – opowiadał w wywiadzie, dodając, że przeniesienie do animowanego medium pozwoliło twórcom na przekroczenie ograniczeń budżetowych. „Chodzi nam o pokazanie genezy młodego Megatrona i młodego Optiumsa. Jak możecie wiedzieć, niegdyś byli oni przyjaciółmi, ale z czasem wszystko się zmieniło i wylądowali po przeciwnych stronach. Opowiadamy więc historię początków tej dwójki. To historia-geneza wszystkich Transformerów. Tego, kim byli na samym początku, tego jak się rozwinęli i odsunęli od siebie”. 

Choć początkowo kinową premierę animacji zapowiedziano na połowę lipca przyszłego roku, z nowego raportu serwisu Deadline dowiedzieliśmy się, że na film będzie trzeba poczekać niecałe dwa miesiące dłużej. Nowy termin debiutu „Transformers One” to 13 września 2024 roku. Tego samego dnia na ekrany kinowe wejdzie też niezatytułowany jeszcze dreszczowiec Universala i Blumhouse'u. O uwagę widzów Transformerzy powalczą też z premierami poprzedniego tygodnia: „Sokiem z żuka 2” i nową wersją „Blade'a” (o ile film trafi do kin zgodnie z planem, co w obliczu ciągłych problemów zakulisowych nie jest wcale takie pewne). 

Sprawdź też: Optimus Prime, Bumblebee i wielu innych. Bohaterowie „Transformers: Przebudzenie bestii” na nowych plakatach

Głosową kreację Optimusa Prime'a weźmie na siebie Chris Hemsworth, znany najlepiej z roli Thora w kinowym uniwersum Marvela. W kontekście nazwisk znanych zwłaszcza z superbohaterskiego kącika popkultury w świecie Transformerów zadebiutuje też Scarlett Johansson. Przypadnie jej rola bohaterki znanej jako Elita. W przyszłego wroga Optimusa, czyli Megatrona wcieli się z kolei Brian Tyree Henry znany z roli Paperboya w serialu „Atlanta”. W pozostałych rolach pierwszoplanowych obsadzono Keegana-Michaela Keya (Bumblebee), Jona Hamma (Sentinel Prime) i Laurence'a Fishburne'a (Alpha Trion).

Źródłó: Deadline / Collider / zdj. Paramount