Nowy film Zacka Snydera dostanie pełnometrażowy prequel i serial anime

Dowiedzieliśmy się dziś, że szykowany na Netfliksa apokaliptyczny akcyjniak „Army of the Dead” od Zacka Snydera ma doczekać się pełnometrażowego prequela i animowanego spin-offu. Jednocześnie, mimo wcześniejszych zapowiedzi obiecujących, że widowisko zobaczymy jeszcze tej zimy, premierę filmu przesunięto dopiero na przyszły rok

Przypomnijmy, że akcja „Army of the Dead” ma rozgrywać się w Las Vegas. Po tym jak plaga zombie uderzyła w miasto, ludzie próbowali zapobiec wydostaniu się wirusa i w tym celu zbudowali mur z kontenerów transportowych. Mimo starań miasto wkrótce upadło. Sześć lat później właściciel jednego z kasyn wynajmuje grupę żołnierzy, aby odzyskali jego pieniądze, które zostały w sejfieW głównego bohatera produkcji wcieli się Dave Bautista, a jego córkę zagra Ella Purnel.

W serialu anime zatytułowanym „Army of the Dead: Lost Vegas” widzowie poznają historię granego przez Bautistę Scotta, który usiłuje odnaleźć przyczynę wybuchu epidemii zombie jeszcze przed upadkiem miasta. Snyder ma wyreżyserować dwa odcinki serialu. Postaciom swoich głosów udzieli obsada oryginalnego filmu. Showrunnerem został natomiast Jay Oliva, który ze Snyderem współpracował przy „Lidze Sprawiedliwości” (jako storyboardzista), a parę lat temu wyreżyserował na potrzeby małego ekranu animowaną adaptację „Powrotu Mrocznego Rycerza” Franka Millera. Z kolei za pełnometrażowy prequel odpowiedzieć ma Shay Hatten, scenarzysta „Army of the Dead” i „Johna Wicka 3”. Snyder będzie producentem widowiska.   

Dodajmy, że na główną obsadę oryginalnego filmu składają się jeszcze: Hiroyuki Sanada, którego mogliśmy oglądać w filmach Ostatni samuraj, Wolverine, a ostatnio także w Avengers: Koniec gry, oraz Omari Hardwick („Power”), Chris D'Elia („Undateable”), Raúl Castillo („Knives Out”), Nora Arnezeder („Safe House”), Matthias Schweighöfer („Valkyrie”), Samantha Win („Wonder Woman”) i Rich Cetrone („Batman v Superman: Dawn of Justice”). 

Źródło: IndieWire / zdj. Netflix