Nowy potwór Frankenstein ożywa… w zepsutym solarium. Nowa wersja klasyka od autorki „Zabójczego ciała”

W sieci pojawił się pierwszy teaser odświeżonego podejścia do historii doktora Frankensteina i jego słynnego monstrum. W komediowym horrorze „Lisa Frankenstein” główną rolę odegrała znana z ostatniego „Ant-Mana” Kathryn Newton. Za scenariusz odpowiedziała z kolei Diablo Cody, która ma w dorobku teksty do takich filmów jak „Zabójcze ciało” czy „Juno”.

Akcja komediowego dreszczowca rozegra się w 1989 roku. Na początku filmu główna bohaterka, nieszczególnie popularna wśród rówieśników licealistka, przypadkowo reanimuje ciało przystojnego wiktoriańskiego arystokraty. Incydent, do którego dochodzi podczas potężnej burzy z piorunami to jednak dopiero początek. Nastolatka bierze na siebie zadanie „przebudowania” żywego trupa w mężczyznę swoich marzeń.

Sprawdź też:

Za reżyserię filmu odpowie Zelda Williams („Dziewczyna w skrzyni”). Poza Newton w „Lisie Frankenstein” występują: Carla Gugino („Gra Geralda”), Cole Sprouse („Riverdale”), Liza Soberano („Dolce Amore”), Joe Chrest („Stranger Things”) i Henry Eisenberg („The Crowded Room”).

Za oceanem premiera filmu odbędzie sie dokładnie 9 lutego przyszłego roku.

zdj. Focus Features