Nowy projekt Zacka Snydera nie skończy się na filmie. Powstanie gra i animacja na podstawie „Rebel Moon”

Rebel Moon”, czyli najnowszy projekt reżyserski Zacka Snydera („Batman v Superman: Świt sprawiedliwości) rozrasta się z miesiąca na miesiąc. Przy okazji jednego z nowych wywiadów amerykański twórca zdradził, że oprócz pełnego metrażu zaplanowanego na grudzień tego roku, do widzów trafi również gra wideo i animacja z tego samego uniwersum.

Rebel Moon” – będzie gra wideo na podstawie nowego filmu Zacka Snydera

Filmowiec, który od kilku lat współpracuje z Netfliksem, podzielił się nowymi informacjami w kwestii „Rebel Moon” goszcząc w podcaście The Nerd Queens. Reżyser nie zdradził co prawda zbyt wielu szczegółów o projektach okołofilmowych, aczkolwiek uchylił rąbka tajemnicy, jeśli chodzi o wspomnianą wyżej grę wideo. Biorąc pod uwagę nadmienioną przez Snydera „ogromną skalęprzedsięwzięcia, możemy założyć, że najpewniej nie będzie to kolejna gra mobilna.

Snyder sklasyfikował projekt mianem gry RPG (role-playing game) tudzież gry fabularnej, kładąc jednocześnie nacisk na takie zwroty jak „immersyność” i „ogromne rozmiary”. Reżyser nie ujawnił jednak żadnych szczegółów zarówno w kwestii producentów, jak i potencjalnych platform, na których tytuł mógłby zadebiutować. Jednym z tropów jest oczywiście własny dział gier Netfliksa, który streamer usiłuje rozwijać od pięciu lat. Fragment wywiadu, w którym reżyser porusza temat gry, znajdziecie poniżej.

Sprawdź też: Zack Snyder jednak powróci do DCEU? Reżyser pokazał tajemniczą zapowiedź z głosem Darkseida

Co wiemy o „Rebel Moon”? Zack Snyder buduje nową sagę fantasy dla Netfliksa

concept-art-z-filmu-rebel-moon-zacka-snydera-od-vero.jpg

Fabuła „Rebel Moon” zabierze nas do świata pokojowej kolonii leżącej na krańcu galaktyki, która staje w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Do osady zbliża się armia okrutnego regenta znanego jako Balisarius (w tej roli znany Ed Skrein znany z pierwszego „Deadpoola”). Zdesperowani mieszkańcy planety wysyłają Korę (Sofia Boutella), kobietę o tajemniczej przeszłości na misję odszukania odważnych wojowników, którzy będą w stanie ocalić ich istnienie.

Oprócz Skreina i Boutelli obsadę filmu tworzą również m.in. Djimon Hounsou („Shazam!”) jako Generał Titus, przywódca armii Balisariusa, Ray Fisher („Liga Sprawiedliwości”) jako Blood Axe oraz Anthony Hopkins („Ojciec”), który udziela głosu robotowi wojennemu JC1435. Snyder napisał scenariusz wraz z Shayem Hattenem („Armia złodziei”, „John Wick 3”) oraz Kurtem Johnstadem, z którym twórca „Człowieka ze stali” wcześniej pracował przy realizacji „300”.

Może zainteresuje Cię: Czy będzie trzeci sezon serialu „Cień i kość”? Kto dostanie spin-off? Omawiamy zakończenie

Z uwagi na skalę przedsięwzięcia projekt Snydera został podzielony na dwie części, z których obie powstawały równolegle. Pierwszą z nich zobaczymy na Netfliksie dokładnie 22 grudnia, druga zaś czeka jeszcze na datę premiery. Obok debiutu w streamingu Rebel Moon” ma również trafić na ekrany kin w ograniczonej dystrybucji, jednak do mediów nie przedostały się jeszcze żadne szczegóły w tej kwestii. Cały wywiad z reżyserem obejrzycie poniżej.

Źródło: The Nerd Queens / Comic Book / Zdj. Netflix