Nowy „Resident Evil”, „Jackass Forever” i inne premiery filmowe od HBO Max na sierpień. Co z premierą „Elvisa”?

Platforma HBO Max przygotowuje już porcję filmowych premier na sierpień. Wśród nowości przygotowywanych na następne tygodnie znalazła się między innymi produkcja „Jackass Forever” oraz najnowsza odsłona filmowej serii „Resident Evil”. Dla młodszych widzów serwis przygotowuje debiut filmu „Clifford. Wielki czerwony pies”.

Jedną z pierwszych premier HBO Max w sierpniu będzie nowy film Paula Schradera pod tytułem „Hazardzista” opowiadający historię Williama Tella, hazardzisty i byłego żołnierza, który tuła się od kasyna do kasyna. Dotychczasowa egzystencja Williama ulega zmianie, kiedy na jego drodze pojawia się młodzieniec szukający pomocy w realizacji zemsty na ich wspólnym wrogu z przeszłości, wojskowym pułkowniku. Tell postanawia zmienić życie młodego mężczyzny i zaznać w ten sposób odkupienia za swoje grzechy.

Film do własnego scenariusza wyreżyserował Paul Schrader. W obsadzie znaleźli się Oscar Issac, Tiffany Haddish, Tye Sheridan i Willem Dafoe.

W drugiej połowie sierpnia na platformie zadebiutuje rodzinny film „Clifford. Wielki czerwony pies, w którym zagrali Horatio Sanz, Sienna Guillory, Kenan Thompson i John Cleese.

Główną bohaterką filmowej produkcji o przygodach Clifforda jest mała dziewczynka (Derby Camp), która nawiązuje przyjaźń z drobnym, czerwonym szczeniakiem podarowanym jej przez magicznego ratownika zwierząt (Cleese). Bohaterka nie spodziewa się, że gdy obudzi się następnego dnia, jej nowy towarzysz będzie liczył sobie ponad trzy metry wysokości i z trudem mieści się w jej nowojorskim apartamencie. 

„Jackass Forever” i „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” w sierpniu na HBO Max

Sporo widzów ucieszy także zaplanowana na 26 sierpnia premiera kolejnej odsłony cyklu „Jackass” o grupie kaskaderów-przypałowców.  Film Jackass Forever” wyreżyserowany przez Jeffa Tremaine'a jest kontynuacją „Jackass 3D” z roku 2016. Obraz należy do gatunku reality comedy, a wydarzenia w nim zawarte opierają się na rozmaitych wyczynach kaskaderskich, w których udział biorą bohaterowie. Jest to czwarta odsłona głównego cyklu, a zarazem piąta ogółem część serii filmów „Jackass”, uwzględniając „Jackass: Bezwstydny dziadek”.

W obsadzie pojawili się stali bywalcy grupy tacy jak: Johnny Knoxville, Steve-O, Chris Pontius, Dave England, Wee Man, Danger Ehren i Preston Lacy.

Sierpniowy kalendarz premier od HBO Max uzupełni film „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” bazujący na popularnej grze wideo. Film, który do własnego scenariusza wyreżyserował Johannes Roberts, twórca takich filmów jak „Po tamtej stronie drzwi”, „Podwodna pułapka” i „Nieznajomi: Ofiarowanie”.

Raccoon City, niegdyś kwitnąca siedziba giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, jest teraz umierającym miastem na Środkowym Zachodzie. Przeniesienie firmy sprawiło, że miasto stało się pustkowiem…ale zło czai się wszędzie. Grupa bohaterów musi odkryć prawdę stojącą za Umbrella, aby przetrwać .

W obsadzie produkcji znaleźli się: Kaya Scodelario (Claire Redfield), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Robbie Amell (Chris Redfield), Tom Hopper (Albert Wesker), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Neal McDonough (William Birkin), Donal Logue (Brian Inrons), a także Chad Rook i Lily Gao

Lista najgłośniejszych filmowych premier sierpnia na HBO Max:

  • „Hazardzista” – premiera 7 sierpnia
  • „Clifford” – premiera 21 sierpnia
  • „Jackass Forever” – premiera 26 sierpnia
  • „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” – premiera 28 sierpnia

Elvis” trafi do widzów HBO Max już w sierpniu?

Wiele wskazuje na to, że w sierpniu na platformie HBO Max doczekamy się także premiery najnowszego kinowego hitu studia Warner Bros pod tytułem „Elvis”. Nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale najprawdopodobniej kinowa historia życia legendarnego piosenkarza Elvisa Presleya trafi do oferty serwisu już 8 sierpnia.

Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley. 

zdj. Sony Pictures