Nowy rozdział w serii „Paranormal Activity” jeszcze w tym roku

Studio Paramount Pictures przyspieszyło premierę zapowiadanego od dłuższego czasu rebootu serii „Paranormal Activity”. Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami, siódmy film z cyklu ma trafić streamingu jeszcze do końca tego roku.

Paranormal Activity 7” będzie jednym z flagowych, oryginalnych tytułów usługi Paramount+. Decyzję o przekierowaniu produkcji z wielkiego ekranu do oferty platformy streamingowej podjęto parę miesięcy temu. W tym samym czasie Paramount wykreślił z grafiku pierwotną datę premiery. Początkowo film miał zadebiutować w sierpniu przyszłego roku.

Reżyser, scenarzyści i obsada. Kto odpowiada za „Paranormal Activity 7”?

Za scenariusz odpowiadają Christopher Landon, reżyser filmu „Śmierć nadejdzie dziś” i scenarzysta poprzednich czterech odsłon serii. Reżyserią zajmie się Will Eubank pracujący ostatnio przy filmie „Głębia strachu” z Kristen Stewart w roli głównej. Wśród producentów filmu znalazł się Jason Blum ze studia Blumhouse i Oren Peli, scenarzysta i reżyser pierwszej części z 2007 roku pracujący również przy kolejnych odsłonach. W rolach głównych zobaczymy Emily Bader, Rolanda Bucka III, Dana Leppera i Henry'ego Ayersa-Browna.

Paranormal Activity” zakończyło się 2015 roku wraz z „Innym wymiarem”, szóstą, kiepsko ocenianą częścią, w reżyserii Gregory'ego Plotkina. Żadne szczegóły na temat fabuły nie zostały ujawnione, ale nowa część opisywana jest jako przeobrażenie serii. Jak na razie możemy być pewni, że utrzymana zostanie charakterystyczna technika found footage sprowadzająca się do tego, że wydarzenia pokazane na ekranie obserwujemy przez pryzmat amatorskich nagrań wideo tworzonych przez głównych bohaterów filmu.

źródło: Screen Rant / zdj. Paramount Pictures