O czym opowie serial w świecie Obcego? Czas akcji i tytuł produkcji Disneya ujawnione

Niedawno dowiedzieliśmy się, że włodarze Disneya są zadowoleni z tego, jak wypada ich pierwszy serial w świecie Obcego i chcą już przedłużenia produkcji na drugi sezon. Powoli odsłaniają więc karty na temat wyczekiwanego projektu i właśnie poznaliśmy jego roboczy tytuł oraz nowe szczegóły dotyczące fabuły.

O czym opowie serial o Obcym? Czy nie zabraknie klimatu z filmów?

Noah Hawley przygotowujący od kilku lat serial w świecie Obcego zdradził niedawno, że przedstawiciele Disneya i stacji FX byli zadowoleni z tego, co zobaczyli na bazie nakręconego i zmontowanego materiału i przekonywał, że już teraz mówi się o nadziejach na szybkie kontynuowanie opowieści w ramach drugiego sezonu.

Powoli zaczynamy poznawać coraz więcej szczegółów na temat owianego tajemnicą projektu i właśnie ujawniono, że aktualnie serial nosi tytuł Obcy: Nibylandia” (org. „Neverland). Co prawda nie jest jeszcze jasne, czy tytuł ten zostanie utrzymany, czy jest tylko roboczą nazwą produkcji. Wiemy natomiast, że akcja serialu rozgrywa się trzydzieści lat przed wydarzeniami pierwszego filmu serii wyreżyserowanego przez Ridleya Scotta w 1979 roku i tym samym kilka lat przed Prometeuszem. Główni bohaterowie będą uwikłani w konflikt korporacji rywalizujących o prymat w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Sprawdź też: Serialowi giganci wracają! Nowe odcinki „Bridgertonów” i „The Boys”, czyli lista premier tygodnia!

Tak o projekcie mówił jego twórca: „Akcja rozgrywa się w przyszłości na Ziemi. W tej chwili opisuję to jako Edison kontra Westinghouse kontra Tesla” – Hawley stwierdził w rozmowie z Esquire. „Ktoś zamierza zmonopolizować energię elektryczną. Nie wiemy tylko, kto… W filmach mamy korporację Weyland-Yutani, która najwyraźniej również rozwija sztuczną inteligencję – ale co, jeśli inne firmy będą próbowały szukać sposobu na nieśmiertelność w inny sposób: przez ulepszanie cyborgów lub transhumanistyczne techniki. Która z tych technologii zwycięży?

Obcy Sigourney Weaver

W obliczu tego typu fabuły, wielu fanów zastanawia się, czy serial będzie nawiązywał klimatem do bardziej klaustrofobicznych opowieści znanych z oryginalnych filmów i jak w wyścig korporacji wplątany zostanie wątek kosmicznego drapieżnika, który siał zniszczenie we wszystkich poprzednich produkcjach osadzonych w tym uniwersum.

Przekonamy się o tym najpewniej na początku 2025 roku, kiedy możemy oczekiwać premiery serialu „Obcy: Nibylandia”. W jego obsadzie znajdują się: Timothy Olyphant („Justified: Bez przebaczenia”), Sydney Chandler („Don't Worry Darling”), Alex Lawther („The End of the F*cking World”), Samuel Blenkin („Czarne lustro”), Adarsh ​​Gourav („Biały Tygrys”), Elana James („Uproar”), David Rysdahl („Fargo”), Moe Bar-El („Tehran”) oraz Lily Newmarket („Sex Education”).

zdj. Disney