Obcy znowu sieje strach i zniszczenie! Zwiastun filmu „Alien: Romulus”

Disney nareszcie zdecydował się na pokazanie pełnego zwiastuna swojego pierwszego filmu z serii „Obcy”. Marka tworzona od lat pod szyldem wytwórni 20th Century Fox została przejęta z wszystkimi aktywami studia w ramach fuzji z 2019 roku. Zobaczcie, jak zapowiada się „Alien: Romulus”.

Obcy powraca i znowu sieje strach i zniszczenie! Zwiastun filmu „Alien: Romulus”

Akcja nowego filmu rozegra się pomiędzy pierwszym „Obcym” wyreżyserowanym przez Ridleya Scotta, a jego kontynuacją, produkcją „Obcy – decydujące starcie” w reżyserii Jamesa Camerona. Reżyser Fede Álvarez obiecywał, że stworzył filmowe połączenie obydwu produkcji i na ekranie zobaczymy nawiązania do dwóch pierwszych filmów w materii scenografii, czy nawet samej stylistyki.

Bohaterami nowej opowieści została grupa niedoświadczonych życiem dwudziestolatków, którzy wychowywali się wspólnie i są dla siebie niemal jak rodzeństwo. Podczas misji polegającej na obsłudze opuszczonej stacji kosmicznej bohaterowie stają twarzą w twarz z „najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie”.

Główną gwiazdą filmu jest Cailee Spaeny, a obok niej w obsadzie znaleźli się także: Isabela Merced („Sicario 2: Soldado”), Archie Renaux („Morbius”), Spike Fearn („Batman”), debiutująca w pełnym metrażu Aileen Wu i David Jonsson („Branża”). Kinowy debiut filmu „Alien: Romulus” odbędzie się już 16 sierpnia bieżącego roku. Wyreżyserowaniem filmu zajął się Fede Álvarez, twórca „Nie oddychaj” i „Martwego zła” z 2013 roku.

zdj. 20th Century Studios