„Obecność 3: Na rozkaz diabła” będzie mroczniejsza od poprzednich części. Nowy wywiad z reżyserem

Zapowiedziana na czerwiec „Obecność 3: Na rozkaz diabła” będzie znacznie mroczniejsza od swoich poprzedników – przynajmniej zdaniem reżysera widowiska grozy, Michaela Chavesa. Twórca filmu udzielił nowego wywiadu, w którym tłumaczy, co odróżnia trzecią część od dwóch rozdziałów w reżyserii Jamesa Wana

O kolejnym filmie o okultystycznych przygodach małżeństwa Warrenów, Chaves opowiedział pokrótce w rozmowie z dziennikarzami Screen Rant. Reżysera zapytano też o to, czy wierzy w nadprzyrodzone motywy historii, na której oparto „Obecność 3”:

To naprawdę dobre pytanie. Biję się z myślami. Myślę, że będąc fanem serii, kwestia wiary w prawdziwość tych zdarzeń nie została do tej pory przeniesiona na pierwszy plan. Gdy otrzymałem scenariusz, zacząłem wczytywać się w tę sprawę i jest ona zupełnie inna niż pozostałe opisane w filmach z serii „Obecność”. Zawsze reklamujemy te filmy jako „najmroczniejszą odsłonę Obecności”, ale tym razem naprawdę wydaje mi się, że to najmroczniejsza część. Mamy tu prawdzwą ofiarę, pewien człowiek rzeczywiście zginął, a my opowiadamy historię jego morderstwa. (...) Nagle byłem zmuszony zapytać samego siebie, a wychowano mnie na katolika, w co dokładnie wierzę i jakie będzie moje podejście do tego filmu. Wciąż zmagam się z tym pytaniem. Myślę, że wszyscy siłujemy się z naszą wiarą, ale ostatecznie to musi się chyba przesiąść na tylne siedzenie. To opowieść Warrenów i opowieść Arne'a.   

O czym opowie „Obecność 3”? Kiedy premiera?

Patrick Wilson jako Ed Warren w filmie Obecność 3: Na rozkaz diabła

Przypomnijmy, że „Obecność 3: Na rozkaz diabła” miała pojawić się na ekranach już we wrześniu zeszłego roku, ale ze względu na epidemię koronawirusa studio przesunęło datę premiery na 4 czerwca 2021

Trzecia część serii „Obecność” zapowiadana jest jako widowisko wyraźnie wyróżniające się na tle franczyzy. Fabuła filmu zostanie oparta na prawdziwej historii człowieka, który został oskarżony o morderstwo, ale w trakcie procesu twierdził, że w chwili popełnienia zbrodni był opętany.

Nad scenariuszem do „Obecności 3” pracował David Leslie Johnson, który odpowiadał za historię do drugiej części serii. W głównych rolach powrócą Vera Farmiga i Patrick Wilson. Przypomnijmy, że Chaves ma w dorobku chłodno przyjęte „Topielisko. Klątwa La Llorony”.

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Warner Bros.