Oblicza Kuby Rozpruwacza i inne styczniowe premiery od Lost In Time

W styczniu wydawnictwo Lost In Time wypuści do sprzedaży trzy tytuły i ponownie można mówić o intrygującej ofercie.

Styczniowe zapowiedzi od Lost In Time

Przede wszystkim czytelnicy będą mogli sięgnąć po kolejną opowieść autorstwa Antonio Segury i José Ortiza, czyli duetu odpowiedzialnego za „Burtona & Cyba”. Tym razem panowie sięgnęli po postać jednego z najbardziej kojarzonych morderców w historii. Już sam pomysł wyjściowy „Tysiąca twarzy Kuby Rozpruwacza” wzbudza zainteresowanie. Wydawnictwo dodało również kolejny western do swojej oferty. Na łamach zbiorczego wydania „Trenta” poznamy przygody tytułowego bohatera, który jest konstablem Kanadyjskiej Policji Konnej. Ostatni styczniowy komiks to „Tango”, czyli początek nowej serii autorstwa Matza i Philippe Xaviera. Wcześniej można ich było poznać za sprawą „Węża i kojota”. Poniżej znajdziecie opisy wydawcy.

„Tango. Integral 1”

John Tango żyje spokojnie w odległym zakątku Andów w przekonaniu, że jest tam bezpieczny. Zbudował sobie życie na nowo, ale także w takim miejscu ludzie mają swoje sekrety. Kiedy uzbrojeni mężczyźni atakują jego sąsiada i przyjaciela, Tango wchodzi do akcji, co rozpoczyna serię nieprzewidzianych wydarzeń. Ale w sumie cztery lata spokoju to i tak niezły wynik…

Album zawiera tomy oryginalnej #1-3 serii autorstwa Matza i Philippe Xaviera, twórców „Węża i kojota”.

Tango komiks 

„Trent”

Philip Trent jest zwykłym konstablem Kanadyjskiej Policji Konnej. Wykonuje swój zawód sumiennie i z dużym poświęceniem. Przemierzając majestatyczne tereny kontynentu północnoamerykańskiego, spełnia swoje obowiązki niekiedy z narażeniem życia, nie widząc w sobie bohatera. Jeśli cierpi z powodu swojej przeszłości, jest daleki o tysiąc mil od tego, by postrzegać siebie jako ofiarę i liczyć na współczucie innych. To człowiek starej daty, nierzadko miotany wątpliwościami wobec trudnych, niejednoznacznych okoliczności, z jakimi musi się zmagać.

Seria przygodowa stworzona przez Leo (Światy Aldebarana) i Rodolphe’a (Ter) opowiada o człowieku, który nie waha się ubrudzić sobie munduru, z oddaniem ściga przestępców i pomaga potrzebującym. Mając za towarzysza wiernego psa, wikła się w coraz bardziej skomplikowane historie mieszkańców tamtych rejonów, szukając sprawiedliwości dla pokrzywdzonych.

Niniejsze wydanie zbiera wszystkie odcinki Trenta wzbogacone o dodatki.

Polskie wydanie albumu Trent jest wydaniem zbiorczym zawierającym wszystkie osiem tomów oryginalnej serii: 1. L’homme mort, 2. Le Kid, 3. Quand s’allument les lampes…, 4. La vallée de la peur, 5. Wild Bill, 6. Le pays sans soleil, 7. Miss i 8. Petit Trent.

Trent komiks 

„Tysiąc twarzy Kuby Rozpruwacza”

Historie z tego albumu pierwotnie publikowano w odcinkach, w magazynie „Creepy” w latach 1984–1985. Nawiązują one do postaci Kuby Rozpruwacza – mordercy, który przez dziesięć tygodni siał terror w Londynie. Do dziś nie udało się ustalić, kim był.

Segura i Ortiz postanowili zagrać na tej nucie, wyobrażając sobie Kubę jako policjanta, żebraka, marynarza, przedstawiciela burżuazji, a nawet…

Stworzyli komiks, który stał się prawdziwym klasykiem. To opowieść o mrocznych zakamarkach ludzkiej duszy, jedna z najbardziej twórczych i uderzających reinterpretacji mitu Kuby Rozpruwacza. Autorzy zrezygnowali z ujęcia historycznego i w zamian zmierzyli się z uniwersalną prawdą o tym, że zło potrafi zagnieździć się w głębi naszych serc.

Uwaga! Komiks tylko dla dorosłych.

Zdj. Lost In Time