Odmieniony Henry Cavill w objęciach Dua Lipy w pierwszej zapowiedzi szpiegowskiego thrillera „Argylle”

Platforma Apple TV+ pokazała pierwsze materiały promocyjne nowego filmu w reżyserii Matthew Vaughna („Kick-Ass”, „Kingsman: Tajne służby”). Głównego bohatera w szpiegowskiego thrillera zagrał Henry Cavill.

Film koncentruje się na światowej sławy pisarce powieści szpiegowskich, która w istocie była jednym z najlepszych szpiegów, ale nie pamięta swojego dawnego życia, ponieważ cierpi na amnezję. Kiedy przeszłość zaczyna o sobie przypominać i odbijać piętno na życiu bohaterki powoli zaczynają wracać także wspomnienia z dawnego życia. Bohaterka staje do walki z tajemniczą organizacją Division, dla której kiedyś pracowała. Scenariusz na podstawie debiutanckiej powieść Ellie Conway z 2020 roku opracował Jason Fuchs („Wonder Woman”).

Platforma AppleTV+ zapłaciła za prawa do dystrybucji filmu około 200 milionów dolarów. Jak na razie kontrakt dotyczy tylko pierwszej części filmu, ale mówi się, że produkcja ma rozpocząć nową franczyzę.

W imponującej obsadzie „Argylle” znaleźli się Henry Cavill, Sam Rockwell, Bryce Dallas Howard, Bryan Cranston, Catherine O'Hara, John Cena, Samuel L. Jackson oraz Dua Lipa, dla której film jest debiutem aktorskim. Piosenkarka jest również odpowiedzialna za stworzenie muzyki, w tym utworu tytułowego. Scenariusz napisał Jason Fuchs („Wonder Woman”).

zdj. Apple