Oficjalnie: Kaitlyn Dever gwiazdą drugiego sezonu serialu HBO „The Last of Us”!

Mamy już pewność, kto wcieli się w jedną z głównych bohaterek drugiego sezonu „The Last Of Us”. Do obsady serialu od HBO Max dołączyła Kaitlyn Dever.

Kaitlyn Dever obsadzona w „The Last Of Us 2”. Aktorka zagra Abby

W drugim sezonie „The Last Of Us” zobaczymy całkiem sporo nowych twarzy, a najważniejszą z nich będzie AbigailAbbyAnderson, wykwalifikowana żołnierka, która w drugiej odsłonie gry, z której czerpie serial od HBO została niemal równorzędną do Elli bohaterką historii. Abby należy też do najbardziej kontrowersyjnych i polaryzujących środowisko fanów gry postaci. Jej czarno – białe widzenie świata zostanie poddane prawdziwej próbie i zobaczymy, że wszystko może się zmienić, kiedy chcesz pomścić tych, których kiedyś kochałeś.

Tak obsadzenie aktorki w tej roli skomentowali Craig Mazin i Neil Druckman, twórcy, scenarzyści, reżyserzy i producenci wykonawczy „The Last of Us”: „Proces poszukiwania obsady do drugiego sezonu naszego serialu nie różni się niczym od tego jak pracowaliśmy przy pierwszym sezonie. Szukamy światowej klasy aktorów, którzy najlepiej uosabiają charakter naszych bohaterów z materiału źródłowego. Nic nie liczy się bardziej niż talent. Jesteśmy zachwyceni, że taka uznana artystka dołączy do Pedra, Belli i do reszty naszej rodziny”.

Kaitlyn Dever obsadzona w „The Last Of Us 2”

Kaitlyn Dever łączona była już z serialem kilka miesięcy temu, a dzisiaj oficjalnie potwierdzono jej angaż. Aktorka w ostatnich latach wystąpiła w kilku głośnych projektach i zapadła widzom w pamięć za sprawą cenionych kreacji serialowych w takich produkcjach jak „Niewiarygodne” czy „Lekomania”. Jednym z jej ostatnich projektów był horror „Nie ocali cię nikt” od platformy Disney+. Mówi się, że to właśnie brawurowa rola w tej ostatniej produkcji sprawiła, że twórcy „The Last Of Us” dostrzegli w aktorce idealną kandydatkę do zagrania Abby.

Drugi sezon The Last of Us” pojawi się na platformie HBO Max w 2025 roku. Prace na planie serialu HBO rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

zdj. depositphotos / HBO