„Ogień nie zabije smoka” – przegląd ofert na książkę o serialu „Gra o tron". Konkurs!

12 listopada 2020 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. (Grupa Wydawnicza Foksal) ukaże się książka „Ogień nie zabije smoka" o kulisach serialu „Gra o tron". Poniżej znajdują się informacje o publikacji autorstwa Jamesa Hibberda oraz o konkursie, w którym możecie wygrać wydanie papierowe i e-booki.

O książce

Oficjalna, nigdy nie opowiedziana historia epickiego serialu!

George R.R. Martin:

James Hibberd towarzyszył pracom nad „Grą o tron” od pierwszego klapsa do ostatniego i poznał wszelkie tajemnice tej produkcji – także te najmroczniejsze. W jego opowieści jest wszystko: początki serialu i jego zakończenie, smoki i wilkory, to, co wydarzyło się przed kamerami, i poza nimi, tryumfy i porażki, wyboje na drodze i wyjaśnienia, dlaczego podjętą taką, a nie inną decyzję. Mówi o aktorach, reżyserach, showrunnerach, producentach, dyrektorach, ba, nawet o mnie. „Ogień nie zabije smoka” to suma wszystkiego, czego chciałbyś się na ten temat dowiedzieć. „Gra o tron” była niesamowitym serialem, a „Ogień nie zabije smoka” jest niesamowitą książką.

Pierwsza oficjalna książka opowiadająca o największym hicie telewizyjnym XXI wieku – serialu „Gra o tron” – napisana przez dziennikarza „Entertainment Weekly” Jamesa Hibberda i opublikowana przy wsparciu HBO.

W „Ogień nie zabije smoka” James Hibberd, dziennikarz „Entertainment Weekly”, przedstawia fascynujące kulisy serialu „Gra o tron” i historię jego powstania: od pierwszych spotkań zespołu kreatywnego, po nagranie scen bitew, aż po niesamowitą inscenizację finału. Zrealizowany na podstawie bestsellerowego cyklu powieściowego George’a R.R. Martina serial został nagrodzony aż 59 statuetkami Emmy i stał się światowym fenomenem. James Hibberd, opierając się na ponad 50 wywiadach, nieznanych szerokiej publiczności zdjęciach i zakulisowych rozmowach z producentami, obsadą i całą ekipą serialu, przedstawia historię powstania największego show w historii.

O autorze

James Hibberd – amerykański dziennikarz i scenarzysta. Od ponad dwudziestu lat dla różnych magazynów pisze teksty o tematyce rozrywkowej. Obecnie jest redaktorem w „Entertainment Weekly”, współpracował także z „The Hollywood Reporter”, „The New York Times” i „Cosmopolitan”. Mieszka w Austin w Teksasie.

Specyfikacja książki

 • Tytuł oryginału: „Fire Cannot Kill a Dragon"
 • Autor: James Hibberd
 • Przekład: Marcin Mortka
 • Wydawnictwo: W.A.B.
 • Liczba stron: 528 (+ kolorowe strony)
 • Cena okładkowa: 54,99 zł
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Format: 142x202 mm
 • ISBN: 978-83-280-8442-1
 • Kategoria Wydawcy: Literatura faktu
 • Data premiery: 12 listopada 2020 roku

Ogień nie zabije smoka - okładka książki (Wydawnictwo W.A.B.)Gdzie kupić?

Pełny przegląd ofert

Konkurs!

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa W.A.B. mamy do rozdania jeden egzemplarz książki  „Ogień nie zabije smoka" i dziesięć e-booków. Zadanie konkursowe: jaka jest Wasza ulubiona postać z „Gry o tron"? Odpowiedź należy krótko uzasadnić.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy@filmozercy.com, w tytule wiadomości wpisując „Ogień nie zabije smoka – konkurs”. Konkurs trwa do 11 listopada 2020 roku włącznie. I jeszcze dwie bardzo ważne sprawy: nie zapomnijcie o swoim imieniu i nazwisku oraz pamiętajcie, aby uważnie zapoznać się z poniższym regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu:

 1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do dnia 11 listopada 2020 roku prześle odpowiedź na powyższe zadanie konkursowe na adres konkursy@filmozercy.com.
 2. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaakceptuje regulamin konkursu, wpisując w treści wiadomości adnotację „Akceptuję regulamin konkursu”. Zgłoszenia bez akceptacji nie będą brane pod uwagę.
 3. Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania większej ilości zgłoszeń przez jednego Uczestnika lub przesłania kilku zgłoszeń z jednego adresu e-mail, w konkursie weźmie udział najwcześniejsze zgłoszenie, przesłane w czasie trwania Konkursu.
 4. Najciekawszą wypowiedź nagrodzimy książką w wydaniu papierowym, a nagroda zostanie dostarczona do laureata akcji w ciągu 21 dni od powiadomienia drogą mailową o wygranej.
 5. Kody do pobrania e-booków zostaną przesłane pozostałym laureatom drogą mailową.
 6. Portal Filmozercy.com nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w dostarczeniu przesyłek z nagrodami, za nie dostarczenie ich w planowanym terminie oraz za wszelkie ewentualne uszkodzenia powstałe podczas ich transportu.
 7. W konkursie wezmą udział jedynie osoby, które prześlą odpowiedź na zadanie konkursowe.
 8. Każdy uczestnik konkursu przesyłający zgłoszenie, wyraża zgodę na przekazanie swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, adres do wysyłki nagrody) portalowi Filmozercy.com w celu wysłania nagrody na wskazany przez uczestnika adres.
 9. W związku z obowiązującym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), laureaci akcji o wygranej zostaną powiadomieni wyłącznie drogą mailową w ciągu trzech dni od daty zakończenia konkursu (11 listopada 2020 roku).

źródło: zdj. główne HBO / materiały prasowe Wydawnictwo W.A.B.