Olivia Wilde i Tobey Maguire dołączają do gwiazd „Babilonu”

Daniem Chazelle znalazł kolejne gwiazdy swojego nowego filmu „Babylon”, który opowie o początkach Hollywood. Do lat 20. ubiegłego wieku przeniosą się Olivia Wilde, Spike Jonze, Phoebe Tonkin, Tobey Maguire.

Szczegóły na temat bohaterów, których zagrają Wilde oraz Maguire nie zostały ujawnione. W głównych bohaterów wciela się Margot Robbie, Brad PittDiego Calva, Jovan Adepo i Li Jun Li. W obsadzie są także Katherine Waterston, Max Minghella, Flea, Samara Weaving, Rory Scovel, Lukas Haas, Eric Roberts, P.J. Byrne i Damon Gupton.

Babylon” zabierze nas do Hollywood z lat 20. ubiegłego wieku, kiedy branża filmowa odchodziła od niemych filmów na rzecz kina z dźwiękiem. Wśród gwiazd produkcji mają znaleźć się autentyczne postacie z tamtego okresu oraz kilku fikcyjnych bohaterów.

Margot Robbie zagra Clarę Bow, pierwszą seksbombę z Hollywood, a Brad Pitt wcieli się w fikcyjnego gwiazdora kina niemego, który nie poradził sobie podczas transformacji kina niemego na kino z dźwiękiem. Mówi się, że bohater będzie opierał się na postaci Johna Gilberta

Film „Babylon” do własnego scenariusza wyreżyseruje Damien Chazelle, twórca hitów „La La Land” i „Pierwszy człowiek”. Premierę zaplanowano na 6 stycznia 2023 roku.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros. / Gravitas Ventures