Operator „The Walking Dead” zatrudniony do następnego spin-offu „Spider-Mana” od Sony

Studio Sony Pictures kompletuje ekipę realizacyjną swojego kolejnego superbohaterskiego widowiska. Do produkcji o przygodach Madame Web dołączył właśnie Duane Manwiller, operator mający w dorobku przede wszystkim serię „The Walking Dead”, którą filmował przez pięć sezonów.

Za kamerą nowego widowiska od Sony mającego wchodzić w skład uniwersum Spider-Mana stanie S.J. Clarkson, która pracowała do tej pory przy serialach „Jessica Jones”, „Sukcesja”, „The Defenders” czy „Orange Is the New Black”. W głównej roli, czyli jako postać Cassandry Webb, w widowisku pojawi sie Dakota Johnson. Do zagrania w produkcji zaangażowane zostały niedawno także Sydney Sweeney, którą widzowie poznali dzięki drugiej serii serialu „Euforia”, Celeste O'Connor znana najbardziej ze swojej roli w filmie „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” oraz  Isabela Merced mająca na swoim koncie takie filmy jak chociażby „Transformers: Ostatni rycerz” i „Sicario 2: Soldado” oraz Emma Roberts znana między innymi z serialu „American Horror Story” i filmu „Nerve”. 

Duane Manwiller dołączył do ekipy „Madame Web” jako operator drugiej grupy zdjęciowej. W tym samym charakterze zdjęciowiec pracował już przy okazji „Baby Drivera”, drugiej odsłony „Johna Wicka” oraz między innymi „Ocean's 8”. 

Sprawdź też: „Podpisałam kontrakt na zupełnie inną wersję filmu”. W nowym wywiadzie Dakota Johnson przepracowuje „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

W komiksach Cassandra Webb urodziła się jako niewidoma i w wyniku genetycznych mutacji zyskała nadludzkie psychiczne zdolności. Za swoje moce przewidywania przyszłości i zdolność psychicznego wpływania na inne osoby zapłaciła jednak wysoką niepełnosprawnością fizyczną. Madame Web jest zależna od systemu podtrzymywania życia, podłączonego do jej układu nerwowego. Projekt cały czas przedstawiany jest jako film o Madame Web, ale zakulisowe źródła nieustannie podkreślają, że widowisko może ostatecznie przeistoczyć się w historię innej bohaterki ze względu na fakt, że specyficzny charakter Madame Web, która nigdy nie angażowała się bezpośrednio w walkę, nie wydaje się idealnym tematem dla superbohaterskiego i czysto rozrywkowego widowiska.

źródło: deadline.com / zdj. Lionsgate