„Opowieść podręcznej” spotyka „12 Years a Slave”. Mamy nowy zwiastun filmu „Women Talking”. Kiedy premiera?

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu zatytułowanego „Women Talking” w reżyserii Sarah Polley, twórczyni, która ma na swoim koncie takie tytuły jak „Take This Waltz” czy „Historie rodzinne”. W ekranizacji głośnej powieści autorstwa Miriam Toews zobaczymy takie gwiazdy kina jak Frances McDormand, Claire Foy czy Jessie Buckley.

Film opowiada historię grupy kobiet żyjących w odizolowanej, religijnej kolonii. Bohaterki próbują pogodzić swą wiarę z serią brutalnych napaści seksualnych, których dopuszczają się członkowie osady. Książka Toews ukazała się w tym roku na polskim rynku wydawniczym pt. „Głosy kobiet”. Tak oto brzmi fragment oficjalnego opisu tekstu:

Pewnego wieczoru osiem mennonickich kobiet zamyka się na strychu, żeby wziąć udział w tajnym spotkaniu i podjąć najbardziej dramatyczną decyzję w swoim życiu. Przez ostatnie dwa lata kobiety i dziewczynki z ich wspólnoty były w nocy nawiedzane przez demony i gwałcone. Powiedziano im, że to kara za grzechy. Teraz jednak okazało się, że nocnymi gośćmi tak naprawdę było kilku mężczyzn z ich własnej społeczności, którzy odurzali je i wykorzystywali. Kobiety, lękając się o los swój i swoich córek, muszą dokonać wyboru: 1. Nie robić nic. 2. Zostać i walczyć. 3. Odejść.

Sprawdź też: „Wyzwolenie” – recenzja filmu z Willem Smithem. Nie tędy droga

Historia przedstawiana w filmie została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Scenariusz na podstawie powieści Moews sporządziła reżyserka. Obok wspomnianych wyżej aktorek obsadę „Women Talking” uzupełniają Rooney Mara, Judith Ivey, Sheila McCarthy, a także Ben Whishaw. Przedsięwzięcie wyprodukowali Dede Gardner, Jeremy Kleiner oraz McDormand

Women Talking” ma trafić do szerokiej dystrybucji kinowej w styczniu. Polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Plakat filmu Women Talking od MGM.jpg

Źródło: Wydawnictwo Czarne / Zdj. MGM