„Oppenheimer” – do obsady widowiska Nolana dołączają aktorzy z „Licorice Pizza” i „Pikniku pod Wiszącą Skałą”

Christopher Nolan znalazł następne dwie gwiazdy swojego kolejnego reżyserskiego projektu. W obsadzie „Oppenheimera” są już między innymi Cillian Murphy, Robert Downey Jr. i Matt Damon. Teraz w produkcji znaleźli się też Harrison Gilbertson („Piknik pod Wiszącą Skałą”) i Emma Dumont („Licorice Pizza”).

Biorąc pod uwagę tajemniczy charakter każdego przedsięwzięcia reżysera „Tenet”, role, jakie dwójka nowych aktorów odegra w „Oppenheimerze”, nie zostały ujawnione. Wiemy natomiast, że na ekranie spotkają się też z między innymi Emily BluntFlorence Pugh, Jasonem ClarkiemRamim Malekiem, Bennym Safdiem, Joshem Hartnettem, Danem DeHaanem i Jackiem Quaidem. Tytułowego bohatera, twórcę pierwszej bomby atomowej, zagra Murphy („Peaky Blinders”).

Najnowszym nabytkiem Nolana został także Matthias Schweighöfer znany ostatnio z „Armii umarłych” od Zacka Snydera oraz spin-offu „Armia złodziei”.

Sprawdź też: Bohaterowie serialowego „Skarbu narodów” na pierwszym zdjęciu.

Scenariusz do „Oppenheimera”, napisany przez samego Nolana, powstał na podstawie książki „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera”, której autorami są Kai Bird oraz Martin J. SherwinDystrybucją biograficznego widowiska zajmie się studio Universal Pictures, które zapewniło Nolanowi ekskluzywną premierę w kinach po tym jak reżyser rozwiązał współpracę z wytwórnią Warner Bros. Debiut produkcji został wyznaczony na 21 lipca przyszłego roku.

Źródło: Deadline / zdj. IMDb