Powstanie film opowiadający o kulisach pracy nad kultowym filmem „Ojciec chrzestny” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Główne role w produkcji zagrają Oscar Isaac i Jake Gyllenhaal.
Reżyserem filmu pod tytułem „Francis And The Godfather” będzie Barry Levinson, twórca filmu „Rain Man”. Oscar Isaac wcieli się we Francisa Coppolę, a Jake Gyllenhaal zagra Roberta Evansa, byłego szefa studia Paramount Pictures i producenta pracującego przy kultowej produkcji z Marlonem Brando. Scenariusz do filmu opowiadającego o burzliwym procesie powstawania jednego z najbardziej uznanych filmów w dziejach kina stworzył Andrew Farotte, a jego poprawą zajął się Barry Levinson.
Osią fabuły będą potyczki pomiędzy Coppolą, młodym reżyserem, a Evansem, ówczesnym decydentem studia Paramount, który miał wątpliwości co do obsadzenia w głównych rolach mało znanego wówczas Ala Pacino oraz Marlona Brando, który swój najlepszy okres hollywoodzkiej kariery miał już za sobą.
Data premiery nie została jeszcze ustalona. Producentami filmu zostali Mike Marcus, Doug Mankoff i Andrew Spaulding, Kevin Turen, Jon Levin i Jason Sosnoff.
źródło: deadline.com / zdj. Disney / Paramount Picturs / Warner Bros. Pictures / Summit Entertainment