Oscarowe filmy – gdzie obejrzeć „Oppenheimera”, „Strefę interesów” i „Biedne istoty”?

Za nami 96. gala rozdania Oscarów. Wśród najlepszych filmów 2023 roku znalazły się przede wszystkim takie produkcje jak „Oppenheimer”, „Strefa interesów” i „Biedne istoty”. Gdzie można obejrzeć filmy nagrodzone Oscarami? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Gdzie obejrzeć film „Oppenheimer”? Kiedy premiera na Netflix? Najpierw SkyShowtime

Największym wygranym tegorocznej gali – zgodnie z oczekiwaniami – został film „Oppenheimer”. Produkcja wyreżyserowana przez Christophera Nolana zgarnęła aż siedem Oscarów na trzynaście nominacji i mógł cieszyć się przede wszystkim z dwóch najważniejszych wyróżnień: za reżyserię oraz najlepszy film roku.

Oppenheimer” był wielkim hitem w kinach i za bilety zapłacono na niego ponad 950 mln dolarów. Reżyser nie chciał jednak, aby jego nowy film zbyt szybko trafił do streamingu i dlatego na premierę cały czas musimy jeszcze czekać, a przypomnijmy, że w kinach film debiutował w lipcu 2023 roku! Mamy jednak już pewność, że „Oppenheimera” będzie można oglądać w Polsce w streamingu od 21 marca. Film trafi wówczas do oferty serwisu SkyShowtime.

Przez kolejne miesiące pozostanie tam dostępny i nie pojawi się na innych platformach streamingowych. Dopiero pod koniec roku powinien zawitać na Prime Video. Na pewno „Oppenheimer” nie pojawi się jednak na HBO Max i na razie nie mamy pewności, czy będzie dostępny na platformie Netflix, a jeśli do tego dojdzie to na pewno dopiero w 2025 roku.

Biedne istoty gdzie obejrzeć

Cztery Oscary powędrowały podczas ostatniej gali do „Biednych istot”. Swoją drugą statuetkę odebrała między innymi Emma Stone za główną rolę. Do tego produkcję nagrodzono za charakteryzację, kostiumy i scenografię. Film „Biedne istoty” będzie dostępny na platformie Disney Plus od 27 marca.

Dwa Oscary na gali otrzymała „Strefa interesów”, czyli polsko-brytyjska koprodukcja opowiadająca o Holocauście. Film od piątku 8 marca możecie oglądać w kinach w całym kraju i na razie film nie jest jeszcze dostępny w streamingu. Na jego pojawienie się w serwisach HBO Max lub CANAL+ Online trzeba będzie poczekać przynajmniej do drugiej połowy 2024 roku – niewykluczone, że premiera przypadnie dopiero na przełom 2024 i 2025 roku. „Strefa interesów” w najbliższych miesiącach nie pojawi się w żadnej platformie streamingowej takiej jak Netflix czy HBO Max.

Oscarowe filmy – gdzie obejrzeć „Oppenheimera”, „Strefę interesów” i „Biedne istoty”?

Oppenheimer na Netflix

 • Oppenheimer” – Gdzie obejrzeć? Od 21 marca na SkyShowtime. Kiedy premiera na Netflix? Najwcześniej w 2025 roku.
 • Biedne istoty” – Gdzie obejrzeć? Od 27 marca na Disney+. Premiera na Netflix? Najwcześniej w 2025 roku.
 • Strefa interesów” – Gdzie obejrzeć? Od 8 marca w kinach. Premiera na HBO Max lub CANAL+ Online w drugiej połowie 2024 roku.
 • Barbie” – Gdzie obejrzeć? Film dostępny jest już na HBO Max. Premiera na Netflix najwcześniej w pod koniec 2024 roku.
 • Amerykańska fikcja” – Gdzie obejrzeć? Film dostępny jest już na Prime Video.
 • Anatomia upadku” – Gdzie obejrzeć? Film dostępny w kinach od 23 lutego. W streamingu najwcześniej w drugiej połowie 2024 roku.
 • Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara” – Gdzie obejrzeć? Film dostępny jest już na Netflix.
 • 20 dni w Mariupolu – Gdzie obejrzeć? Film dostępny jest już na CANAL+ Online.
 • Przesilenie zimowe” – Gdzie obejrzeć? Film niedostępny online.
 • Godzilla Minus One” – Gdzie obejrzeć? Film niedostępny online.
 • Chłopiec i czapla” – Gdzie obejrzeć? Film niedostępny online.

zdj. Universal Pictures / Disney / A24