
W kwietniu czytelnicy będą mogli zapoznać się z czterema nowościami od Lost In Time. Sprawdźcie szczegóły dotyczące przygotowanych przez wydawnictwo komiksów.
Kwietniowe zapowiedzi od Lost In Time
Wraz z Dieterem Lumpenem czytelnicy wyruszą na pełną przygód podróż po całym świecie. Nie wiem, jak Wy, ale sam mam ochotę na jakąś klasyczną opowieść awanturniczą i już zacieram łapki na myśl o lekturze. Na kartach kwietniowych nowości poznamy też losy Szkocji podbijanej przez rzymskie legiony. „Cienie z Thule” zapowiadają się jako interesujące fantasy w stylu „Conana Barbarzyńcy”. Czytelnicy otrzymają też możliwość zapoznania się z intrygującą wizją Charlesa Soule'a. Co byłoby, gdyby każdy otrzymał swojego dżina? Coś dla siebie znajdą też miłośnicy mitologii greckiej. Scenarzysta Mikael Coadou i rysownik Benjamin Blasco-Martinez (jego prace pojawiły się wcześniej m.in. w antologii „Indianie”) przybliżą odbiorcom koniec Troi. Poniżej możecie zapoznać się z opisami wydawcy.
„Cienie z Thule”
Szkocja, II wiek n.e. za Murem Antonina wojna między rzymskim najeźdźcą a ludami Caelów i Piktów nie posuwa się naprzód. Zmanipulowany przez czarownicę generał Gajusz Horacjusz doprowadza do uwolnienia, nad ziemiami swoich przeciwników, pradawnego zagrożenia: Cieni z Thule. Aby stawić temu czoło, Cormak Mak Fianna będzie musiał zjednoczyć niegdyś wrogie sobie plemiona i odwołać się do zapomnianych sił.
„Dieter Lumpen”
Dieter Lumpen zarazem wygląda i nie wygląda na klasycznego poszukiwacza przygód. Jakby chciał i nie chciał pakować się w żadne tarapaty. Nic więc dziwnego, że to właśnie sama przygoda zazwyczaj staje mu na drodze i porywa w wir wydarzeń. Dieter Lumpen jest elegancko noszącym się jegomościem o wytwornych manierach, o którego zawodzie i zarobkach niezbyt wiele wiemy. Zabiera nas w podróż z Turcji na Karaiby, po drodze przemierzając między innymi Chiny oraz Wenecję, czyli miejsca stworzone, aby przeżyć w nich przygodę życia.
Dieter Lumpen zadebiutował na łamach magazynu komiksowego „Cairo” w 1981 roku, a potem ukazywał się jeszcze w wielu różnych pismach aż do 1994 roku. W tym tomie znalazło się pięć albumów, które tworzą całą serię z jego przygodami, a także prolog Tima Sale’a („Długie Halloween”) oraz zamykający tom tekst dziennikarki Celii Macías Castejón.
„Osiem miliardów dżinów”
Wszędzie, dokładnie w tej samej chwili, każdy na Ziemi otrzymuje dżina i jedno życzenie.
Kiedy ludzie na całej planecie zaczynają wypowiadać najcudaczniejsze i najszczersze życzenia, świat zmienia się na zawsze, a ludzkość – wraz z nim. My śledzimy losy ósemki bohaterów, którzy znajdują się w położonym w Detroit barze, gdy na świecie pojawiają się dżiny. Wszyscy próbują radzić sobie z nadziejami, strachem, marzeniami i życzeniami przez pierwsze osiem sekund… pierwsze osiem godzin… aż ostatecznie… kolejne osiem stuleci.
Niniejszy tom zawiera wszystkie osiem zeszytów nowatorskiej, uznanej przez krytyków, bestsellerowej serii, której autorami są Charles Soule (Undiscovered Country, Star Wars, Letter 44) i Ryan Browne (Curse words, God hates astronauts). Oprócz tego znajdziecie tu obszerne materiały dokumentujące powstanie tej historii, projekty postaci i wiele innych dodatków. AMAZON STUDIOS pracuje obecnie nad filmem fabularnym i wykorzystaniem świata Ośmiu milionach dżinów. Osiem miliardów dżinów. Jakie byłoby twoje życzenie?
Wydanie zawiera zeszyty #1-8 Eight Billion Genies.
„Wilusa. Ostatnie godziny Troi”
W Hattusas, stolicy króla Hetytów Hattusilisa III, panują rządy terroru. Tymczasem pod Troją król Agamemnon wciąż szuka sposobu na przedarcie się przez mury legendarnego miasta. Wojna trwa już przecież dziesięć lat… Król Priam, gotów bronić Troi za wszelką cenę, wysyła rozpaczliwą prośbę o pomoc do swojego sojusznika – Hattusilisa.
Czy władca Hetytów odpowie na wezwanie, czy będzie wolał, by Achajowie i Trojanie dalej się nawzajem zabijali? Jego decyzja mogłaby odmienić bieg historii…
Bo los podnosi i los znów pogrąża.
Bez przerwy w szczęście ludzi i w nieszczęścia.
Sofokles – Antygona (przeł. Kazimierz Morawski)
Zdj. Lost In Time