Oto filmowa Batgirl. Leslie Grace jako nowa bohaterka na zdjęciu z filmu HBO Max

Platforma HBO Max zdecydowała się na pokazanie pierwszego oficjalnego zdjęcia ze swojego oryginalnego filmu o przygodach Batgirl. Zobaczcie, jak w roli nowej superbohaterki DC Comics prezentuje się Leslie Grace.

Prace na planie wystartowały pod koniec listopada zeszłego roku, a w ostatnich dniach ekipa zdjęciowa pracowała w Glasgow w Szkocji. Filmowy wizerunek Batgirl ujawniony na pierwszym oficjalnym zdjęciu, którym na swoim Instagramie podzieliła się Leslie Grace, potwierdza, że filmowa wersja popularnej bohaterki będzie wzorowana na wizerunku z popularnej serii komiksowej z 2014 roku, za którą odpowiadali Cameron Stewart, Brenden Fletcher i Babs Tarr.

Z wcześniejszych ujawnionych informacji wiemy, że filmowa Barbara Gordon będzie oficerem policji w Gotham City. Najprawdopodobniej fabuła pokaże, jak bohaterka wspina się po szczeblach kariery, aby ostatecznie przejąć stanowisko komisarza od swojego ojca. Bohaterka będzie musiała dzielić swoje obowiązki policjantki z rolą superbohaterki, która w nocy zakłada kostium i rusza na ratunek mieszkańcom Gotham City. Wiemy, że w jakiś sposób w fabułę ma być także wplątany Batman grany przez Michaela Keatona. Bohater będzie najpewniej pełnił rolę mentora głównej bohaterki, po tym, jak przeniesie się do jej uniwersum w filmie o Flashu.

Sprawdźcie też: Filmy i seriale DC Comics na 2022 rok. Daty premier.

W obsadzie produkcji są także J.K. Simmons wracający do roli Jamesa Gordona, Jacob Scipio znany z filmu „Bad Boys For Life” oraz Brendan Fraser znany z trylogii „Mumii”. Ten ostatni wcieli się w komiksowego złoczyńcę znanego pod pseudonimem Firefly

Reżyserią zajmą się Adil El Arbi i Bilall Fallah odpowiadający niedawno za film „Bad Boys for Life”. Za scenariusz odpowiada Christina Hodson, która napisała historię do filmów „Ptaki nocy” i „The Flash”.

batgirl.jpg

zdj. Warner Bros. / HBO Max