Oto główna bohaterka nowego filmu  „Władcy Pierścieni”. Premiera w tym roku!

Kinowe uniwersum „Władcy Pierścieni” zaczyna się odradzać. Jeszcze w tym roku do kin zawita nowe widowisko osadzone w uniwersum bazującym na powieściach Tolkiena. Studio Warner Bros. zaprezentowało właśnie pierwsze zdjęcia z filmu „The War of the Rohirrim”. Tak prezentuje się główna bohaterka produkcji.

Na dobre wracamy do świata „Władcy Pierścieni”. Premiera nowego filmu w grudniu

Studio Warner Bros. ma nadzieję na mocne eksplorowanie bogatego uniwersum „Władcy Pierścieni” w ramach kinowych widowisk, do których będą zaliczały się zarówno animowane jak i aktorskie produkcje. Pierwsza z nich trafi do kin w grudniu bieżącego roku. Właśnie doczekaliśmy się pierwszych zdjęć z główną bohaterką filmu „The War of the Rohirrim” osadzonego ponad 150 lat przed wydarzeniami z trylogii „Władcy Pierścieni”.

Na pierwszym zdjęciu pojawili się legendarny król Rohanu Helm Hammerhand, któremu głosu użyczył Brian Cox, główna bohaterka historii Héra (Gaia Wise), oraz Haleth i Hama. Film przedstawia widzom konflikt pomiędzy Rohanem, królestwem znanym doskonale fanom książek i trylogii Petera Jacksona, a Dunledingiem, którego potęga zmusza przedstawicielu Rohanu i mieszkańców całego królestwa do schronienia się w fortecy, którą fani znają pod nazwą Helmowy Jar.

Sprawdź też: Czas na nową platformę Max. Cena, lista filmów i seriali, treści 4K – jak wypada następca HBO Max?

The War of the Rohirrim

Z czasem, gdy sytuacja w Rohanie staje się coraz trudniejsza córka Helma, Héra, musi znaleźć w sobie siłę, aby poprowadzić swoich ludzi przeciwko najeźdźcy, którego celem jest całkowite zniszczenie jej królestwa.

Wyreżyserowaniem filmu The War of the Rohirrim zajął się Kenji Kamiyama, twórca mający spore doświadczenie przy animowanych produkcjach. W jego portfolio znajdują się takie tytuły jak: „Akira”, „Higashi no Eden”, „009 Re:Cyborg”, „Ghost in the Shell SAC_2045” oraz Blade Runner: Black Lotus”. Co prawda sam Peter Jackson nie jest zaangażowany w realizację nowego filmu, ale producentką wykonawczą projektu jest Philippa Boyens, scenarzystka zarówno „Władcy Pierścieni”, jak i „Hobbita”.

The War of the Rohirrim nowy film

zdj. Warner Bros.